Міжнародний день музеїв

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.
Міжнародний день музеїв з’явився в календарі у 1977 р., коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію російської організації про установу цього свята. І з 1978 р. цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.
За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими для громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь у нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї і суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій».
Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитися. Збираючи і зберігаючи пам’ятники матеріальної та духовної культури, музеї ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького вітає всіх колег з професійним святом – міжнародним днем музеїв!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*