100-річчя з дня народження Олександра Ковальчука

17 червня 2010 г. о 14-00 у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького (проспект Карла Маркса, 16) відбедеться відкриття фотовиставки до 100-річчя з дня народження Олександра Ковальчука “Фотографії з сімейного альбому. 20-50-ті рр.”.
Ім’я Олександра Ковальчука сьогодні відоме лише небагатьом дослідникам історії кінематографії на Дніпропетровщині. Хоча свого часу ця людина була достатньо знаною як у середовищі колег, так багатьох дніпропетровчан. Протягом 1930–60 років він працював кінооператором, крім художніх кінофільмів залишив по собі понад 800 сюжетів для кіножурналів, серед них численні замальовки з життя нашого міста. Був членом Спілки кінематографістів України. Його заслуги високо оцінені – Олександр Петрович став лауреатом Державної премії, нагороджений орденом «Знак Пошани».
Сімейний архів Ковальчуків складається з документів та товстих фотоальбомів 1920–1950-х років минулого століття. Представлені на виставці фотографії допомагають реконструювати біографію оператора, висвітлити його творчий шлях, мандрівки Україною та зарубіжжям, спілкування з видатними людьми свого часу.
Сподіваємось, що завдяки виставці дніпропетровчани довідаються про нашого видатного земляка, а родичі Олександра Ковальчука, люди, які його знали, допоможуть поповнити інформацію про нього.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*