Відкриття виставки “Портрети діячів козацької доби”

11 березня 2010 р. о 15:00 в меморіальному будинку-музеї академіка Д.І.Яворницького відкривається виставка «Портрети діячів козацької доби» (олійний живопис та гравюра із колекції Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького та Дніпропетровського художнього музею).
На виставці представлено 15 олійних картин художників ХІХ – початку ХХ ст. Серед них портрети гетьманів Богдана Хмельницького, Данила Апостола, Івана Самойловича, представників козацько-старшинського роду Степана та Анастасії Родзянків, релігійного та громадського діяча Кирила Тарах-Тарловського, відомого в народі як «Дикий піп». У центрі виставки – портрети гетьмана Івана Мазепи, виконані українським та польським художниками у ХVІІІ-ХІХ ст., французька гравюра «Іван Мазепа в таборі Карла ХІІ», які з різних боків висвітлюють неоднозначну постать українського гетьмана.
Метою нової виставки є ознайомлення широкої громадськості з частиною цієї музейної колекції, яка активно формувалася на початку ХХ ст. в роки директорства Дмитра Івановича Яворницького.