Кубок Анрі Делоне у Дніпропетровську

21 травня 2012 року, до Дніпропетровська привезли кубок Анрі Делоне – трофей, заякий збірні всієї Європи будуть боротися під час чемпіонату Євро-2012.

IMG_4557.jpg

Кубок важить майже 8 кілограм і зроблений з чистого срібла – його виготовили ще в 1958 році за ескізом Артро Бертрана. Це точна копія античної амфори з барельєфом людини, що грає в футбол.
В рамках трофі-туру кубок об’їхав сім польських міст і вже побував у Києві, Донецьку, Харкові, Івано-Франківську.
Кожен житель Дніпропетровська мав змогу сфотографуватися з кубком безкоштовно, потрібно було тільки дочекатися своєї черги.
Після нашого міста кубок ще відвідає Львов та Одесу.

Історична довідка: Анрі Делоне (15 червня 1883 – 9 листопада 1955) – французький футбольний функціонер. Президент Федерації футболу Франції з моменту його заснування і до 1955 року. Перший генеральний секретар УЄФА.
Кубок Анрі Делоне, який отримує чемпіон Європи, названо так на честь Анрі Делоне, першого генерального секретаря УЄФА, який вперше запропонував проведення Європейської першості, але помер в 1955 році за 5 років до першого чемпіонату Європи, що пройшов в 1960 році (перший володар трофею – Збірна СРСР). Його син, П’єр Делоне, був відповідальним за створення трофея. Кубок був створений паризьким ювеліром Мішелем Шобійоном. Починаючи з першого в історії турніру, чемпіон нагороджувався кубком Анрі Делоне і зберігав його 4 роки, до наступного чемпіонату Європи.

IMG_4564.jpg

Для чемпіонату 2008 року кубок був дещо змінений, став трохи більше, а також з ним відбулися незначні косметичні зміни. Кубок став на 18 сантиметрів вище і на 2 кілограма важче.

Хочемо нагадати усім мешканцям і гостям Дніпропетровська, що з квітня місяця у стінах історичного музею працює виставка «Спортивна слава Дніпропетровщини», яка присвячена Олімпійським іграм та футболу.