Змагання за грант проекту «Динамічний музей»

29 серпня 2012 року, як повідомляє прес-служба Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», відбулося засідання Експертної ради проекту «Динамічний музей» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», рішенням якої було визначено 5 українських музеїв із 25 зареєстрованих на розгляд. Обрані музеї продовжать змагання за основний грант проекту «Динамічний музей» у розмірі 10 млн. грн., який призначено на модернізацію музею, оновлення підходів та методів роботи та формування власного бачення розвитку впродовж наступних 3 років. Окрім цього, 2 музеї отримають гранти на суму до 250 тис. грн. кожен на реалізацію окремих компонентів проекту. Основний музей-реципієнт співпрацюватиме зі спеціально призначеним експертом-фасилітатором, чиїм завданням буде постійне консультування й надання професійної підтримки (професійні контакти, досвід тощо) команді проекту.

Серед обраних музеїв:

  1. Державний природознавчий музей Національної академії наук України у Львові. Проект «Природничий музей: від теорії еволюції життя до практики Живого музею».
  2. Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького. Проект «Музей для всіх: інтерактивний культурологічний соціально орієнтований проект для широкої аудиторії».
  3. Донецький обласний краєзнавчий музей. Проект «Дитячий музейний центр для дітей з різними фізичними та соціальними можливостями».
  4. Музей книги і друкарства України. Проект «Минуле і сучасність в просторі Музею книги і друкарства України».
  5. Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара». Проект «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку».

Нагадуємо, що остаточне рішення Експертної ради буде оголошено 2 листопада 2012 року. У період з середини вересня до середини жовтня цього року відбудуться моніторингові візити в музеї, що були підтримані першим колом Експертної ради, з метою оцінки потенціалу музею та його здатності втілити заплановане. В рамках візиту буде проведено інтерв’ю з ключовими працівниками музею, а також оцінка навичок і досвіду роботи з бюджетом й виконання фінансових вимог.