В Новомосковську проходить виставка картин Федора Клименка “Рідне Присамар’я”

На Дніпропетровщині в Новомосковському історико-краєзнавчому музеї імені Петра Калнишевського проходить виставка народного художника України Федора Клименка «Рідне Присамар’я». Це особлива подія для міста й регіону, адже майстер пензля подарував свою найціннішу колекцію – 42 картини – міській громаді, яка буде зберігатися у міському історико-краєзнавчому музеї ім. П. Калнишевського. Захід проходить у рамках регіональної комплексної програми розвитку культури та мистецтва, що ініційована губернатором Олександром Вілкулом.

«Дніпропетровщина народила багато великих особистостей, які прославили наш регіон в країні та в усьому світі. Серед них і Федір Клименко. Він – творець від Бога та приклад безмежної любові до рідної землі. Своєю творчістю Федір Клименко робить вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва Дніпропетровської області й України, а також у виховання молодих художників. Збереженню культурних надбань регіону, духовно-патріотичному вихованню молоді особливу увагу приділяють наш Президент Віктор Янукович та губернатор Олександр Вілкул», – сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.
Федір Клименко – всесвітньо відомий художник, член Спілки художників України, паралельно з образотворчим мистецтвом займається поетичною творчістю й видав художньо-публіцистичні видання «Голодомор» та «Жнива скорботи», поетичне видання «Чисті криниці».
У день відкриття виставки Федір Клименко був удостоєний відзнакою голови облдержадміністрації – нагрудним знаком «За розвиток регіону», а також званням «Почесний громадянин Новомосковська».
За 58 років своєї творчої праці Федір Клименко подарував музеям області близько 100 робіт.
Твори художника зберігаються в 23-х музеях та картинних галереях СРСР та України, в приватних колекціях у зарубіжжі: США, Німеччини, Франції, Італії, Греції, Англії та інших країнах світу. У 2007 році Федір Клименко подарував Дніпропетровському національному історичному музею імені Дмитра Яворницького 33 картини, присвячені темі голодомору. Дніпропетровському художньому музею він подарував 27 робіт.
Федір Максимович Клименко на сьогодні є наставником нового покоління художників Дніпропетровщини, передає своїм учням всі набуті ним навички живописної та графічної техніки.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*