Дні українського козацтва у стінах історичного музею

12-14 жовтня 2012 року у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького пройдуть Дні українського козацтва.
У ці дні у музеї відбудеться ряд заходів, присвячених великому православному святу Покрови Пресвятої Богородиці та пам’яті про найколоритнішу сторінку нашої історії – добу козаччини.
О 12:00 12 жовтня у внутрішньому дворику відбудеться музейних захід з нагоди свята Покрови та Дня українського козацтва. Традиційно з фондів музею будуть виставлені дві унікальні козацькі ікони, присвячені Покрові Пресвятій Богородиці. Крім них будуть представлені народні картини «Козак Мамай», що поряд з традиційними іконописними образами освячували кожну українську хату у ХVІ-ХІХ ст. Можна буде не лише почути розповідь про всі атрибути-символи, зображенні на картині, а й зблизька роздивитись відповідні аналоги – експонати з фондів музею.
Оживити одну з найславетніших сторінок нашої історії допоможуть козацькі пісні та думи у виконанні спеціального гостя свята – кобзаря Андрія Борсука, братчика Харківського кобзарського цеху.
Протягом двох днів (13-14 жовтня) у внутрішньому дворику вестиметься показ найрізноманітніших фільмів та передач козацької тематики. Найяскравіші художні та документальні фільми, мультфільми, науково-популярні передачі познайомлять глядачів зі всіма сторонами життя запорожців.

Телефон для довідок: 46-34-22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*