Презентація документального телесеріалу про історію Дніпропетровська та області

27 жовтня об 11.00 в Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького (актова зала діорами «Битва за Дніпро») відбулась презентація першого в Україні документального телесеріалу про історію Дніпропетровська та області. Ініціатором цього проекту виступила саме Дніпропетровщина в особі голови Дніпропетровської ОДА Олександра Вілкула і народного депутата України, нашого земляка, Андрія Деркача. Фільм має назву «Жива пам’ять регіону».

Серіал заснований на реальних хронікально-документальних зйомках, що проводилися в Дніпропетровську і області з 1910 по 2010 роки. Він складений з 10 півгодинних серій, кожна з яких охоплює десятиліття. Багато кадрів було взято з архівів кіноматеріалів Дніпропетровська, Києва та Красногорська (Московська область, Російська Федерація).

Автор і режисер проекту – відомий київський кінодокументаліст та історик Олексій Барбарук-Трипільський.

Це – справжній регіональний телевізійний епос. Цікаво, що першим кінооператором в Катеринославі був Данило Сахненко, який ще на початку минулого століття знімав німі чорно-білі кадри старовинного міста, а трохи пізніше навіть створив історичний фільм «Запорізька січ», що став на той час справжнім блокбастером. Щоб відшукати ці ексклюзивні кадри, автору довелося «прошерстити» десятки українських і російських архівів. Проходячи по десятиліттях в кожній серії, глядачі зможуть побачити і історію цього дивовижного краю у всій її правді, без прикрас і ретуші, і багатьох відомих історичних осіб, які в різний час бували тут. А в останніх серіях – своїх земляків, своїх знайомих, а можливо хтось із глядачів побачить своїх рідних або навіть самого себе.

На початку жовтня фільм був представлений в Дніпропетровській ОДА. Губернатор Олександр Вілкул, представляючи проект, запевнив, що цей фільм планується ввести, як навчальний, в програму шкіл і вузів. Реалізація цієї ідеї по всій Україні дала б можливість зібрати цікаві матеріали з історії регіонів, які б склалися в палітру яскравих сторінок історії нашої країни.

Незабаром серіал будуть показувати на 11 і 34 дніпропетровських міських телеканалах.

Під час презентації відбудеться показ 2-х серій фільму. Глядачі зможуть задати питання режисерові.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*