До музею було передано унікальну монету!

Нумізматична колекція Дніпропетровського національного історичного музею знову поповнюється – на днях унікальну монету «Зимненський Святогірський Успенський монастир» подарував музею дніпропетровський підприємець, колекціонер і давній друг Дмитро Піркл. Монета продовжує серію «Пам’ятки архітектури України» і є справжнім витвором мистецтва, який став раритетом ще задовго до свого видання і продажу. До обігу вона була введена наприкінці червня 2010 р. Номінал монети – 20 гривень, метал – срібло 925 проби, маса – 62,2 гр., діаметр – 50 мм, тираж – 5 тисяч одиниць. В число елементів оздоблення Зимненської ікони Пресвятої Богородиці, яка зображена на монеті входить три діаманти загальною масою не менше ніж 0,015 карата, два оранжеві сапфіри загальною масою не менше ніж 0,012 карата, локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,00068 г. Автори ескізів: аверс – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; реверс – Микола Кочубей. Автори моделей: Роман Чайковський, Володимир Дем’яненко.

Чималий внесок до фондів Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького зробив український меценат Дмитро Піркл та його родина у 2014 році. Окрім монет, що поповнили нумізматичне зібрання музею, були передані цінні папери щодо історії промислового розвитку Катеринославської губернії, до складу якої входили сучасні Дніпропетровська, Луганська, Донецька і Запорізька області. Завдяки цьому сьогоднішня збірка музею нараховує вже 192 одиниці, що свідчить про подальший пошук, придбання і передачу  нових документальних пам’яток та інших раритетних предметів.

Нагадаємо, що Ви маєте можливість безкоштовно оцінити золоті і срібні монети он-лайни на сайті coins.kiev.ua. Ґрунтуючись на ринкових цінах спеціалісти-нумізмати зможуть запропонувати Вам реальну суму за Ваші предмети антикваріату. Не поспішайте віддавати монети за безцінь в ломбард!

Від імені всіх співробітників музею адміністрація висловлює щиру подяку Дмитру Пірклу за багаторічні тісні партнерські і меценатські стосунки і бажає йому натхнення і творчих успіхів!