Колекція кам’яної пластики ДНІМ збільшилася!

У міжнародний день археолога – 9 грудня 2010 року, загоном співробітників музею був здійснений привіз енеолітичного менгіра з червоного граніту. Пам’ятник був виявлений у с. Проточі Царичанського району Дніпропетровської області під час археологічної розвідки, проведеної спільно музеєм та Дніпропетровським обласним центром з охорони історико-культурних цінностей у травні 2003 року. Сім з половиною років з моменту виявлення знахідка знаходилася на одному з двох майданів села. Майдани – пам’ятники археології, що представляють собою системи валів: концентричних центральних та вусоподібних периферійних. Висота валів досягає декількох метрів. За різними теоріями походження цих об’єктів серед археологів досі точаться суперечки (О. Старік “Майдан у Mежірічах” та Р. Нікіфоров “Розкопки Перещепинського майдану”).
Так гідно співробітниками ДНІМ був завершений археологічний польовий сезон 2010 року. Це вже третя знахідка, що поповнила музейну колекцію за останні два місяці. У наступному році планується продовжити роботи в цьому напрямку. Тепер залишається сподіватися, що влада знайде і виділе кошти на побудову спроектованого лапідарію, в якому зростаюче зібрання кам’яних старожитностей буде гідно експонуватися і зберігатися у відповідних умовах.
Історична довідка: менгір — доісторична пам’ятка мегалітичної культури, що являє собою вертикально поставлений кам’яний блок (стовп, брила). Досить часто зустрічаються у вигляді груп, алей (паралельно стоячих рядів).
Більшість знахідок менгірів датуються періодом пізнього неоліту.
На сьогодняшній день колекція кам’яної пластики ДНІМ налічує 89 експонатів!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*