Фонд Ріната Ахметова фінансово підтримає 4 музеї України

В червні 2011 року відбулося третє засідання Експертної ради грантової програми i³ [ідея – імпульс – інновація] фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Рада визначила проекти, які будуть фінансово підтримані Фондом.

Серед них:

  1. «3-й Всеукраїнський музейний фестиваль «Музеї України у всесвітньому культурному просторі» – Комунальний заклад культури «Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького» Дніпропетровської обласної ради;
  2. «До музею лише крок», в рамках якого три складові: створення сайту Бердянського краєзнавчого музею, видання путівника «Бердянський краєзнавчий музей», нанесення на пішохідних зонах (тротуарах) слідів-вказівників у напрямку музею» – Бердянський краєзнавчий музей Бердянської міської ради;
  3. «Канікули в НМЛ – «Нове життя давніх традицій» – Національний музей у Львові ім. А. Шептицького;
  4. «Виставковий проект «Книга художника» – Музей книги і друкарства України.

Про програму «i³ [ідея – імпульс – інновація]»:
Програма i³ складається з трьох блоків:
Гранти на професійні подорожі для індивідуальних художників
Індивідуальні гранти на створення художніх робіт
Інституційні гранти на вироблення культурного продукту (від тренінгу до книги)
Гранти присуджуються в таких галузях культури: візуальне мистецтво, театральне мистецтво, література і музейна справа. Підтримуються також проекти на перетині цих сфер.

Ключовими критеріями відбору проектів є художня якість, інноваційність, здатність викликати інтелектуальну дискусію з важливих суспільних проблем, наявність компонента міжрегіонального співробітництва (залучення до проекту учасників з різних регіонів країни).
Рішення про підтримку проектів приймає Експертна рада, що складається з фахівців з різних сфер культури.

Експертна рада приймає рішення щодо проектів на створення культурного продукту один раз на три місяці: на початку грудня, на початку березня, на початку червня і на початку вересня кожного року. Рішення щодо професійних подорожей приймається один раз на вісім тижнів. Проектні пропозиції приймаються на постійній основі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*