Дар митців

25 червня о 14.00 (пр. К. Маркса, 16) молодий скульптор Олексій Леонов і нащадки видатного скульптора Василя Захаровича Бородая передають в дар Дніпропетровському національному історичному музею свої роботи.

Нещодавно в музеї відкрилась і продовжує працювати виставка Олексія Леонова «Водійство духа». У 2005 році Олексій Леонов захистив з відзнакою диплом магістра і вступає до аспірантури в майстерню відомого художника і скульптора В.З. Бородая. У 2008 році закінчив аспірантуру і став членом Спілки художників України. У свої 29 років має творче надбання, яке вимірюється сотнями скульптур і десятком монументальних пам’ятників. За період з 2005 по 2011 роки було проведено понад 40 персональних виставок Олексія Леонова по містах Росії, України, Білорусії, США, Канади.

Вже певний час триває співпраця митця з історичним музеєм, внаслідок чого в фондах зберігається  одна з його робіт. І саме завдяки цьому співробітництву музею вдалось налагодити зв’язок з нащадками Василя Бородая, результатом  якого стала передача до фондів музею кількох робіт видатного майстра.

Василь Захарович Бородай народний художник СРСР, академік Академії мистецтв України, професор. Народився у Дніпропетровську. З дитинства малював. Коли підріс, почав відвідувати музеї, особливо часто бував в історичному, де тоді ще працював Дмитро Яворницький, якого батько Бородая добре знав. Це великою мірою підготувало підгрунтя до майбутніх уподобань митця. Значною віхою у творчості митця став пам’ятник видатній українській поетесі Лесі Українці, який встановлено в Маріїнському парку Києва. Одним з основних монументальних творів Бородая є монумент Батьківщині-матері в меморіальному комплексі “Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”. І найвідоміша робота майстра – це скульптурна композиція «Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь» у Києві.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*