Презентація репринтного видання книги “Путешественныя записки Василья Зуева…”

9 вересня 2011 року в історичному музеї о 15:00 відбудеться презентація репринтного видання книги 1787 року «Путешественныя записки Василья Зуева от С. Петербурга до Херсона в 1781 и 1782 году» з колекції Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького.

Перевиданий унікальний книжковий раритет російського вченого і просвітителя, академіка Санкт-Петербурзької Імператорської Академії наук Василя Зуєва (1752-1794). Книга побачила світ у 1787 році в Санкт-Петербурзі, є унікальною бібліографічною рідкістю і перевидається в повному обсязі вперше за 200 років. Збереглося лише кілька десятків екземплярів книги, з яких один знаходиться в бібліотеці ДНІМ імені Д.І. Яворницького.
«Путешественныя записки» – це опис результатів наукової експедиції із Санкт-Петербурга через Москву на територію Північного Причорномор’я в 1781 р. Тут вперше комплексно описані землі від Москви до Херсона, у тому числі Лівобережна і Південна Україна. У книзі детально описані території за маршрутом Харків – Полтава – Кременчук – Новий Кодак – Дніпровські Пороги – Нікополь – Кривий Ріг – Херсон. Книга містить масив географічних, історичних, етнографічних, статистичних та інших відомостей. Тут описані міста, села, звичаї та побут населення, в тому числі запорізьких козаків. Праця Зуєва давно стала одніє із найбільш цитованих джерел історико-краєзнавчих робіт у багатьох регіонах України.
Репринтне видання супроводжується розгорнутою вступною статтею і фундаментальним науковим коментарем, які підготував кандидат історичних наук М.Е. Кавун. Видання затверджено до друку Інститутом української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського Національної Академії наук України та Дніпропетровським національним історичним музеєм імені Д.І. Яворницького.
Дане видання продовжує серію історико-краєзнавчих книг «EDITIO PRINCEPS», що випускаються дніпропетровським видавництвом «Герда».

Книга буде корисна історикам, географам, етнографам, демографам, всім, хто цікавиться історією Росії та Україні.
Оригінальний дизайн книги виконаний у вишуканому стилі аналогічних видань XVIII століття.
Тираж – всього 330 примірників. Всі екземпляри пронумеровані.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*