Свято Козацької Покрови

14 жовтня весь православний світ відзначає Свято Покрови Пресвятої Богородиці, а наша країна ще й День українського козацтва.
З нагоди свята 13 та 14 жовтня 2011 року у Дніпропетровському національному історичному музеї пройшли Дні українського козацтва, що порадували як традиційними так і новими заходами.
Два дні у внутрішньому дворику музею за ціною вхідного квитка можна було побачити найрізноманітніші фільми та науково-популярні передачі козацької тематики. Діти з задоволенням дивились улюблені мультфільми про козаків.
В рамках свята проводились лялькові ігрові екскурсії для дітей молодшої школи у залі козацтва. Спілкуючись з маленьким козаком Грицьком, діти значно збагатили свої знання про побут, звичаї, військову техніку козаків.
13 жовтня у внутрішньому дворику відбувся музейних захід з нагоди свята Покрови та Дня українського козацтва. Традиційно глядачам було представлено дві унікальні козацькі ікони Покрови Пресвятої Богородиці, що зберігались в Покровській церкві Нової Запорозької Січі.
Вперше до Дня Козацької Покрови з фондів музею було виставлено найпопулярніші та найцікавіші предмети козацької зброї, серед яких можна було побачити: трофейну турецьку парадну рушницю 18 ст. з колекції Д.І.Яворницького, унікальне козацьке глиняне ядро, декілька найрізноманітніших козацьких пістолів та багато іншої не менш цікавої зброї.
Прикрасою свята став виступ почесної гості – потомственної бандуристки, члена Спілки кобзарів України Коваль Олександри Олексіївни.
Оживити одну з найславетніших сторінок нашої історії допомогли учасники Міжнародної федерації Бойовий гопак, які ознайомили всіх присутніх з особливостями козацького бойового мистецтва та продемонстрували свої вміння.
Наприкінці свята всі бажаючі скуштували справжнього козацького куліша!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*