Зустріч Махна з Яворницьким

26 жовтня (за старим стилем) 2011 року виповнюється 123 роки з дня народження Н.І. Махно. Про Нестора Івановича знято багато художніх фільмів, написані монографії. Про цю легендарну людину знає майже кожний і в нашій державі, і в Європі. Але мало хто знає, що на початку ХХ ст. в Російській імперії налічувалося 108 анархічних організацій і лише одна, котру очолював Махно, мала не лише реальний вплив серед населення Півдня України, а й власні військові сили – революційну повстанську армію України (махновці).

В цій новині ми не будемо переповідати біографію Нестора Івановича, а зупинимося на події, котра відбулася у Катеринославі в далекому 1919 році. Саме в листопаді відбулася зустріч директора музею ім. О. Поля Яворницького з командиром повстанської армії – Махном. Останній, за ініціативою Дмитра Івановича, відвідав наш музей; ознайомився з фондами та експонатами; видав охорону записку (яка наразі зберігається в фондах музею); дрова на опалювання музейного приміщення та 10.000 крб. на розвиток музею (в ті часи буханка хліба коштувала 5-6 крб.).

Навесні 2008 року в 5-тій залі історичного музею (зала громадянської війни) відбулась інтерактивна гра для школярів 10 класу. Для цього заходу працівники історичного музею за допомогою актора театру «Верим» Володимира Косонога зняли відеоролик про зустріч Махна та Яворницького, який Ви також можете переглянути.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*