Презентація музейного путівника для батьків та дітей «Ми мандруємо музеєм»

28 жовтня 2011 року в приміщенні Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І.Яворницького відбулася презентація музейного путівника для батьків та дітей «Ми мандруємо музеєм» .

В Україні це перша спроба адресувати розповідь про музейну колекцію не до абстрактного відвідувача, а до родини. Це перший путівник, який заохочує батьків та дітейдо спільної подорожі музеєм. В книзі муза історії Кліо в яскравій та доступній для дітей формі розповідає про історію нашого краю взагалі та про історію окремих експонатів. Чому ж музей вирішив здійснити таке видання?

Треба сказати, що сучасний світ вимагає від нас, дорослих людей, надмірних зусиль для забезпечення родинного добробуту. Батьки часто не мають достатньо часу для спілкування із своїми дітьми і їм доводиться обирати, чи затратити час на навчання, чи просто насолодитися спільною прогулянкою або розвагою. Музей надає можливість родині об’єднати невимушене спілкування із навчанням.

Але тут батьки стикаються із деякими проблемами. Їм доводиться надавати доступну для дітей інформацію у царині, хоч і загальновідомій, але разом з тим, часто і призабутій. Тим більше, що дитина не хоче чекати, коли батьки знайдуть зрозумілі їй слова. Врахуйте, що дитина швидко втомлюється і хоче вже стрибати, а не роздивлятися безцінні музейні скарби. Тому путівник розрахований на декілька походів родини до музею, на тривале користування.

Труднощі, які часто виникають у батьків в музеї, і спонукали колектив авторів докласти зусиль для того, щоб здійснити видання, яке передбачає спільну подорож батьків і дітей нашим музеєм, спільну інтелектуальну гру. Для кожної зали існує схема, за якою відвідувачі мають розшукати певні експонати. Перевірити вірність своєї знахідки вони можуть за фотографією, яка розміщена в путівнику. Автори книги сподіваються, що він надасть можливості для спілкування із своїми дітьми не тільки в межах музею, але і вдома. Наприкінці кожного розділу в книзі розміщені завдання, які заохочують ще не раз передивитись та перечитати путівник.

Путівник був високо оцінений учасниками Ш Всеукраїнського музейного фестивалю і отримав нагороду як оригінальне музейне видання.

Путівник можна буде придбати тільки в касі історичного музею.
Радимо також ознайомитися зі статею Павла Динця