Погостини «Просвіта піснею»

9 листопада у вітальні меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького відбулись погостини «Просвіта піснею». Творчий захід присвячений 156-й річниці від дня народження Д. І. Яворницького – видатного історика, музейника, культурного діяча та 130-річчя З. М. Малютіної – талановитої оперної співачки, педагога, першого декана вокального факультету Катеринославської консерваторії, яких поєднувала робота в Катеринославській «Просвіті». В заході беруть участь викладачі та студенти Дніпропетровської консерваторії ім. Глінки.

11_Професор Зінаїда Никифорівна Малютина. фото3.jpg
З.Н. Малютина

Під час музичного заходу організатори повідають присутнім про діяльність Катеринославської «Просвіти», участь в ній Д. І. Яворницького, про життєвий шлях Зінаїди Малютіної, ім’я якої майже забуте в наш час не тільки широким загалом шанувальників, але й знавцями українського вокального мистецтва. Втім, її артистично-педагогічний досвід був узагальнений і знайшов продовження в блискучій творчості її учнів – видатних представників оперного мистецтва ХХ століття І.С. Паторжинського та М.І. Сокіл-Рудницької, які стали своєрідними мистецькими символами української національної оперної сцени. За правом історичної пам’яті творча постать Зінаїди Никифорівни Малютіної мусить бути поверненою і зайняти гідне місце в мистецькій панорамі Придніпров’я, передусім як фундатора «катеринославської гілки» української вокальної школи.

Студенти Дніпропетровської консерваторії ім. Глінки на заході виконають класичні та народні пісні, улюблені і Д. І. Яворницьким, і З. М. Малютіною.

Щиро запрошуємо всіх бажаючих доторкнутися до маловідомих сторінок катеринославської історії і культури!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*