Різдвяні погостини в садибі Яворницького (У колі друзів)

17 січня 2012 року о 16:00 в меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відбувся традиційний захід – Різдвяні погостини.
Захід почався вітальним словом завідуючої меморіальним будинком-музеєм Д.І. Яворницького Ангеліни Перкової. На початку заходу гості подивилися відеосюжет про Різдво Христово. Про традиції святкування Різдва у різні часи в Україні і світі розповіла старший науковий співробітник будинку-музею Яна Тимошенко.
Надалі всіх гостей порадував виступ народного ансамблю «Кодачанка». У їхньому виконанні для гостей свята прозвучали духовні пісноспіви, колядки та щедрівки. Після цього Яна Тимошенко розповіла присутнім про традиції святкування Різдва в Катеринославі. А студентський колектив «Мальви» (Центр культури української мови імені О. Гончара) з Національного гірничого університету проспівав українські колядки та щедрівки й почастував гостей варениками власного виробництва, а «Кодачанка» – смачними пиріжками з картоплею та вергунами.
Погостини відбулися в невимушеній атмосфері старовинного будинку. Кожен бажаючий поділився спогадами про Різдво в їхньому житті, колядками та щедрівками. Серед гостей заходу слово взяли викладач Дніпропетровської консерваторії ім. Глинки О.Г. Манжос, голова Дніпропетровського відділення НСПУ, письменниця Леся Степовичка, професор О.М. Поповський, завідувачка Центром української культури МПДЮ В.І. Бандур, заслужений журналіст України М.П. Чабан, викладач історії та суспільних наук Політехнічного коледжу Г.П. Галиш.
На завершенні заходу всі присутні підтримали мажорну козацьку пісню у виконанні колектива «Кодачанка»!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*