Зв’язок між століттями

14 січня 2012 року Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького відвідала делегація з міста Дубровно Вітебської області Республіки Білорусь. Голова Дубровинського районного виконавчого комітету Лукашов Анатолій Іванович та директор Дубровинського льонозаводу Босенков Анатолій Дмитрович приїхали навідати рідні місця, адже історія маленького білоруського містечка на Дніпрі тісно пов’язана з історією Катеринослава.
Саме у Дубровно у 1786 р. була створена казенна суконна мануфактура під назвою «Катеринославська», що разом з робітниками-білорусами була переведена до Катеринослава у 1794 р. Так, близько 1,5 тис. білорусів раптово стали жителями Катеринославської губернії. Ними й було засновано поселення, що в перші роки існування зустрічається під назвою слободи Дубровинської. На початку ХІХ ст. за поселенням закріпилась назва фабричної слободи Сурсько-Литовської (литвинами здавна називали білорусів як мешканців Великого князівства Литовського). У 1837 році казенна суконна фабрика в Катеринославі припинила своє існування, та не зникло на карті області село Сурсько-Литовське.
Цікаво, що у Дубровно роботу суконної мануфактури відновили, і на її основі в 1901 році була відкрита фабрика «Дніпровська мануфактура», нащадком якої і є сучасний Дубровинський льонозавод – провідне підприємство району. Дуже символічним став візит директора заводу Босенкова Анатолія Дмитровича до колишнього Катеринослава, де він зміг почути та наочно побачити як починалась історія його славетного підприємства.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*