Презентація книги Валентини Іванівни Лазебник “Невідома Катеринославщина. Історичні нариси”

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ ім. Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО
ПРЕДСТАВЛЯЄ КНИГУ ВАЛЕНТИНИ ЛАЗЕБНИК

Невідома Катеринославщина. Історичні нариси

«ДНІПРОКНИГА», 2012

Презентація книги відбулася 15 березня о 16.00. в приміщенні музейної бібліотеки (К.Маркса, 18)

На пустынном просторе, на диком

Ты все та, что была, и не та,
Новым ты обернулась мне ликом
И другая волнует мечта…

Уголь стонет, и соль забелелась
И железная воет руда…
То над степью пустой загорелась
Мне Америки новой звезда!

Це вірші О.Блока про нашу губернії початку ХХ століття. «Нова Америка», «Американський Схід», «Маленький Массачусетс» – так називали Катеринославщину наші предки – його жителі на початку ХХ ст., коли їх мирний, майже віковий сон, перервав свисток локомотива і гудки величезних металургійних заводів, що давали вірний шматок хліба тисячам робочих рук і величезні капітали найбільш заповзятливим його громадянам. Все, що було живе, молоде, здорове, кинулося в Катеринослав, який притягував до себе чарівним електричним світлом і трамваєм, дзеркальними вітринами новомодних магазинів, синематографом та іншими спокусами, властивими фантастично швидко зростаючому місту. Катеринослав зростає майже казково і стає містом-мільйонером слава про який «всюди чути».

Саме про цю епоху в історії губернії і міста – міста на вершині своєї слави ця книга. Вона – відповідь на численні запитання мешканців Дніпропетровська – що, де і коли відбувалася та чи інша подія в нашому місті сто і більше років тому. Героями нарисів стали історичні діячі – губернатори, міські голови, земські та міські діячі, вчені, лікарі, педагоги, купці, банкіри, бібліотекарі, поліцмейстер і просто рядові люди епохи.

Тут ви зустрінете людей далекої епохи в моменти їх роботи і відпочинку, на поле битви, за гральним столом, у повсякденному житті, почерпнете відомості про зовнішній вигляд жителів, детально розгляньте зачіску, покрій сукні, капелюшок, манери триматися. Автор намагався нічого не випустити з уваги в інтересах повноти книги, різноманітності і свіжості пропонованих у ній оповідань.

Ця книга – про жителів Катеринославщини – для жителів Дніпропетровська.

Відомості про автора: Лазебник Валентіта Іванівна.

Старший науковий співробітник ДНІМ, завідуюча відділом, завідуюча експозиційним залом № 4 «Історія України і краю в другій половині ХІХ – початку ХХ ст.».

Нагороджена грамотами Міністерства культури України, обласного управління культури, подяками голови міської ради, пам’ятною медаллю «За заслуги перед містом». Працює в Дніпропетровському історичному музеї з червня 1975

Брала участь у створенні нової експозиції ДІМ в 1976 – 1977 рр.., за часів її докорінної реконструкції і реекспозиції.

За створення нової наукової концепції музейної експозиції з історії України та краю кін. XIX – поч. ХХ ст. нагороджена Дипломом лауреата і стипендією Міжнародного Благодійного Фонду «України 3000″ (2006-2007 рр..).

Довідки за тел.: 46-34-31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*