До музею привезено череп мамонта!

20 квітня о 14-тій годині до ДНІМ з с. Царичанка було привезено череп мамонта.

SAM_0001.jpg

Під час проведення археологічних досліджень в с. Китайгород Царичанського р-ну в 2007 р. до працівників експедиції Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького за консультацією звернулися місцеві жителі, які знайшли на дні р. Оріль та підняли звідти череп мамонта. За рекомендацією реставратора експедиції було запропоновано проведення термінової дегідратації та консервації знахідки. Також було обговорено передачу черепа до колекції ДНІМ. Мешканці, які знайшли цінний предмет, відмовилися від співробітництва з працівниками музею. Довгий час нічого про подальшу долю цікавої знахідки відомо не було.

В ході роботи етнографічної експедиції у 2011 р. її учасники відвідали Народний музей історії Царичанського району (с. Царичанка), в експозиції якого було виявлено вже відомий нам череп мамонта. Знахідка потребує проведення реставраційно-консерваційних робіт та сприятливого температурного режиму.

SAM_0064.jpg

Череп мамонта, у відповідь на численні заклики, буде передано до колекції ДНІМ, де він зберігатиметься у відповідних умовах, а після проведення реставраційно-консерваційних робіт – розміщений в експозиції. Це, безперечно, посприяє популяризації первісної історії нашого краю серед значної кількості відвідувачів музею.

Мамонти є найбільш помітними і чисельними представниками фауни пізнього плейстоцену. Вони жили на півночі Євразії від 250 до 10 тис. років тому. На нашій території більшість знайдених кісток мамонта датуються 30 тис. років тому. Мамонти досягали у висоту до 4м, мали червоно-коричневий смух та 8-сантиметровий шар підшкірного жиру. Головною їх їжею була глиця дерев, листя беріз, вільхи, паростки сосни, степові чагарники. За добу ці велетні споживали 300-400кг пухкої харчової маси. Близько 10 тис. років тому почалося потепління, яке призвело до зникнення цих істот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*