Поповнення музейної шахової колекції

Гергель_2.JPG
Матеріали В.П. Гергеля

25 квітня у Палаці студентів відбулося урочисте закриття Тижня шахів на Дніпропетровщині, закінчились шахові змагання, але відкрита в Історичному музеї 19 квітня виставка з історії шахів в Дніпропетровській області “Хід за ходом” триває і користується чималим попитом мешканців і гостей міста. Шахісти Дніпропетровщини, зацікавившись раритетами, представленими на шаховій виставці, виявляють бажання передати до музею свої особисті колекції з шахової тематики.

Мороз.JPG
Матеріали О.С. Мороза

Нещодавно зібрання музею і виставка повнились матеріалами одного з провідних шахістів Дніпропетровщини, майстра ФІДЕ, міжнародного судді,  учасника і призера багатьох українських, всесоюзних та міжнародних шахових змагань, відомого шахового тренера – В.П.Гергеля. В його особистому архіві збереглися документи і фотографії з 1952 р., коли він вперше завоював нагороду (Почесну грамоту піонерського табору) за участь у шаховому змаганні серед однолітків. За свою шахову карьєру він зустрічався з багатьма видатними шахістами світу, очолював судейські колегії змагань різних рангів, про що свідчать численні фотографії, книги про шахи з автографами авторів, афіші і буклети про події у шаховому житті Дніпропетровщини, дипломи, грамоти, кубки, медалі, знаки і значки, поштові конверти. Тільки значків, присвячених шаховим подіям у світі, в його колекції біля 100 одиниць.

Гергель.JPG
Матеріали В.П. Гегреля

Шахова музейна колекція поповниться також матеріалами гросмейстера О.С.Мороза (50 предметів), шахових композиторів Дніпропетровщини. Для реконструкції історії нашого краю ці матеріали являють неоціненний скарб.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*