Зал пам’яті В.В. Щербицького

11 травня 2012 року у Верхньодніпровському районному народному історико-краєзнавчому музеї відкривається зал пам’яті В.В. Щербицького (1918 – 1990).
Засновано Верхньодніпровський музей у 1963 р. групою краєзнавців. У 1968 р. присвоєно звання народний. У 1988 р. музей отримав двоповерхове приміщення з експозиційною площею 612 кв.м.
В минулому, 2011 році, за ініціативи О.Ю. Вілкула і народного депутата С. Глазунова, було розпочато реекспозицію музею. Науково-методичну допомогу надавали працівники Дніпропетровського національного історичного музею. В залі другого поверху, де розташовувалась картинна галерея з зібранням картин художника-земляка Андрія Потапенка (галерею перенесено на перший поверх), районною радою було вирішено розташувати зал, присвячений життю і діяльності уродженця Верхньодніпровська, видатного державного і громадського діяча – Володимира Васильовича Щербицького (до цього зал Щербицького, менших розмірів, знаходився на першому поверсі музею). Площа залу 110 кв.м. Це світле, просторе приміщення з багатьма вікнами, де зроблено ремонт з заміною вікон. Оформлення музейного залу здійснили криворізькі художники-дизайнери, застосовуючи сучасні художньо-оформлювальні технології. В музеї були зібрані оригінальні матеріали, фотографічні, документальні та речові музейні предмети – пам’ятки про життя і діяльність В.В. Щербицького. Експозиція залу розташована у хронологічній послідовності з 1918 до 1990 рр. у вертикальних пристінних стендах та горизонтальних вітринах (вони примикають до вертикальних), а також у вигляді інтер’єрів — кімнати матері Щербицького (столик, етажерка, швейна машинка, портрет Т.Г. Шевченка, особисті речі родини) та куточка шкільного класу (парта, письмове приладдя, музичні інструменти шкільного оркестру тощо). В горизонтальних вітринах представлені типові речі радянської доби — письмове приладдя, телефонний апарат, рахівниці, печатки та штампи, піонерська та комсомольська атрибутика, подарунки Щербицькому, сувеніри, книги тощо. Є в залі меморіально-пам’ятна стела з переліком заслуг і нагород Щербицького.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*