Дні Європи у Дніпропетровську (2012)

19 травня 2012 року Дніпропетровщина відзначатиме День Європи. У рамках програми свята за підтримки губернатора Олександра Вілкула буде проведена низка культурно-освітніх, спортивних і розважальних заходів для дітей, молоді та дорослих у Центральному парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка. Запланована участь офіційних делегацій. Відкриють свято Дня Європи губернатор Олександр Вілкул, голова облради Євген Удод та почесні гості. Цьогоріч візитівкою Дня Європи на Дніпропетровщині буде проведення масштабного обласного етнофестивалю «Петриківський Дивоцвіт».
«День Європи – це свято, яке об’єднує всі країни нашого континенту та усіх людей, які підтримують і поділяють спільні європейські цінності. Активно розвиваючись та розкриваючи свій потенціал Дніпропетровщина стає популярною в Європі. І цього дня буде відкрито ще багато нових сторін нашого рідного регіону як для гостей так і для жителів нашої області», – сказав Олександр Вілкул.
У рамках програми Дня Європи після офіційного відкриття свята у Парку імені Тараса Шевченка з 11:00 до 18:00 проходитиме масштабний обласний етнофестиваль «Петриківський Дивоцвіт». Він збере понад 2 тис учасників та гостей з 35 міст та районів Дніпропетровщини та 18 регіонів України.
Також протягом дня на фестивалі «Барви націй» відбудеться презентація культурної спадщини та творчості національних спільнот нашої області.
У Палаці студентів Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара о 10:00 юні леді Дніпропетровської області змагатимуться за титул «Міні-Міс-2012». У програмі конкурсу: фото- та відеопрезентація учасниць, дефіле, творчий номер, інтерв’ю та нагородження маленьких конкурсанток. Після цього буде відкрито святковий проект «Ти – зірка», що передбачає яскраву шоу-програму, модні покази у концертній залі Палацу студентів, а також низку розважальних заходів для батьків та дітей.
19 травня у Парку імені Тараса Шевченка пройдуть різноманітні заходи на будь-який смак. Адже його територія умовно розділена на алеї, що відповідають різним творчим напрямам. Так, усі бажаючі мають можливість ознайомитися на алеї міст та районів з досягненнями кожного куточка Дніпропетровщини. Або завітати у Літній театр і подивитися об 11:00 фестиваль талантів польських колективів. У програмі цього заходу – виступ ансамблю з міста Щецина (Польща).
Біля Літнього театру розташована алея майстер-класів ремісників з прикладного мистецтва, гончарства, Петриківського розпису, бісероплетіння, оригамі, віражного розпису, техніки декорування скла та дзеркал, тощо.
На майданчику проти Палацу студентів з 10:00 до 19:00 працюватиме перша обласна виставка ноу-хау «Новатори Дніпропетровщини». Виробничі підприємства, інженери, винахідники, конструктори, аматори представлять свою продукцію, вироби, проекти, енергозберігаючі технології та зразки обладнання.
Для наймолодших громадян на дитячому майданчику біля Літнього театру студенти Педагогічного коледжу з 10:00 до 16:00 проведуть цікаві ігри, конкурси та вікторини.
Протягом дня з 12:00 до 19:00 на оглядовому майданчику Парку ім. Т.Шевченка проходитиме фестиваль брейк-дансу та хіп-хопу за участю представників танцювальних спортивних шкіл Дніпропетровщини та інших міст України.
Також жителям та гостям Дніпропетровщини варто завітати на «алею закоханих» (це біля фонтану на оглядовому майданчику), де з 11 години проходитиме весільний фестиваль з молодятами, які у цей день одружилися. Губернатор Олександр Вілкул вручить обереги та подарунки новоствореним сім’ям. Цей фестиваль завершиться символічним запуском в небо голубів.
У парку буде розгорнуте ціле палаточне містечко – Євроквартал. Усі бажаючі матимуть можливість ознайомитись з програмами культурного, освітнього обміну, стажування за кордоном, інформацією про екскурсійні подорожі до європейських країн та багато іншого. Для дітей в ігровій формі пройдуть експрес-курси з європейських мов тощо.
Серед спортивних заходів – з 10:00 до 18:00 змагання з міні-футболу на території Дитячого майданчика та з 14:30 до 17:00 змагання крейсерських регат на акваторії річки Дніпро.
Цього дня о 15:00 на Фестивальному причалі Олександр Вілкул відкриє чемпіонат України з багатоборства тілоохоронців. У рамках цього заходу відбудуться змагання з надання медичної допомоги, показові виступи, демонстрація прийомів рукопашного бою, захисту під час супроводження, демонстрація прийомів та подолання смуги перешкод на автомобілі.
Завершить святкову концертну програму Дня Європи фестиваль джазових колективів. Він проходитиме з 18:00 до 22:00 на головній сцені Парку імені Т.Шевченка.

Заходи, які проходитимуть у Дніпропетровську 19 травня 2012 року:

 • 11.00 -11.30 Урочисте відкриття Днів Європи на Дніпропетровщині. Майданчик перед входом Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка
 • 11.30 -18.00 Фестиваль «Петриківський дивоцвіт». Головна сцена
 • 18.00 -22.00 Джазовий фестиваль. Головна сцена
 • 10.00 -15.00 «Міні-Міс Дніпропетровщина». Палац студентів Дніпропетровського Національного університету ім. О. Гончара
 • 15.00 -18.00 «Ти – зірка!». Палац студентів Дніпропетровського Національного університету ім. О. Гончара
 • 10.00 -19.00 «Фестиваль Ноу-Хау новатори Дніпропетровщини». Площа перед Палацом студентів Дніпропетровського Національного університету ім. О. Гончара
 • 11.00 -17.00 «Вареник Хутірок». Площадка на території Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка (за головною сценою)
 • 11.00 -14.00 Виступ польських митців. Літній театр Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка
 • 14.00 -16.00 Показ фільмів про м.Дніпропетровськ. Літній театр Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка
 • 16.00 -19.00 Театралізована концертна програма «Кароль Войтило – Людина Всесвіту». Літній театр Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка
 • 21.00 -22.00 Концертна програма «Від Одру до Дніпра». Літній театр Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка
 • 10.00 -18.00 Змагання по міні – футболу
 • 10.00 -16.00 Дитяча програма «Лего». Дитячий майданчик Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка
 • 10.00 -18.00 Сімейний фестиваль «Планета дитинства» (розважальна програма). Дитячий майданчик Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка
 • 12.00 -19.00 Спортивно – молодіжний майданчик «Модний батл». Оглядовий майданчик
 • 11.00 -18.00 Євровікторіна. Єврозона біля пам’ятника В.П. Каруни. Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка
 • 11.00-15.00 Музейне свято «Чисті джерела». Площа біля Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького
 • 10.00 -18.30 Міжнародний турнір тілоохоронців. Фестивальний причал
 • 14.30 -17.00 Відкрите обласне змагання крейсерських регат. Акваторія р. Дніпро

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*