Фестиваль сімейної творчості «Душі криниця»

За підтримки Олександра Вілкула на Дніпропетровщині пройшов 10-й обласний фестиваль сімейної творчості «Душі криниця».
Гала-концерт фестивалю та виставка «Сімейні скарби Дніпропетровщини» пройшли з нагоди Міжнародного Дня сім’ї, який відзначається 15 травня, у культурно-спортивному комплексі «Шинник» у Дніпропетровську. Загалом у відбіркових турах, які пройшли по всіх містах і районах області цьогоріч взяло участь понад 400 сімей. Від імені губернатора Олександра Вілкула переможцям фестивалю та видатним жінкам області вручив нагороди та відзнаки заступник голови облдержадміністрації Іван Ступак.
«Відродження національних традицій та культури відбувається насамперед через сім’ю. Обласний фестиваль «Душі криниці», який проходить за підтримки губернатора Олександра Вілкула, – це пропагування сімейних цінностей, на яких споконвіку виховувались українці», – наголосив Іван Ступак. За його словами, саме завдяки таким фестивалям і виставкам на Дніпропетровщині шанують і розвивають національне мистецтво і народні промисли. Від імені губернатора Олександра Вілкула він подякував учасникам фестивалю за любов до рідної культури та побажав подальших творчих успіхів.
Цьогоріч переможцями – учасниками гала-концерту фестивалю стали 14 сімей з міст Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Тернівка, Синельникове, а також Дніпропетровського і Синельниківського районів. Вони представили вокальні та танцювальні композиції.
Переможцями з народних промислів стали 19 родин з міст Вільногірськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Жовті Води, Марганець, Першотравенськ, а також з Дніпропетровського, Криворізького та Синельниківського районів. У рамках виставки «Сімейні скарби Дніпропетровщини» вони представили живопис, творчі роботи зі шкіри, вишиванки, саморобні іграшки, доробки з тканини й текстилю, роботи з бісеру, петриківський розпис та інше.
За дорученням губернатора Олександра Вілкула з нагоди Міжнародного Дня сім’ї Іван Ступак вручив відзнаки Дніпропетровської облдержадміністрації «80 років Дніпропетровській області» та почесні грамоти голови облдержадміністрації видатним жінкам Дніпропетровщини. Серед них – матері-героїні, прийомні матері, матері-вихователі дитячих будинків сімейного типу, жінки-підприємці та жінки-керівники.
Уже десять років поспіль фестиваль «Душі криниці» об’єднує талановиті родини Дніпропетровщини та визначає серед них найкращих. У 35-ти містах та районах області проходять відбіркові тури. У них цьогоріч узяло участь понад 400 сімей. Щороку кількість учасників фестивалю зростає. Переможці обласного фестивалю «Душі криниця» гідно представляють регіон у щорічному Всеукраїнському фестивалі «Родинні скарби України», що проходить у Києві.
Мета фестивалю – спілкування творчих сімей з різних куточків Дніпропетровщини та взаємозбагачення культурних традицій районів і міст області. Традиція проведення сімейних фестивалів досить поширена на Дніпропетровщині. Так, у Кривому Розі міжнародний фестиваль сімейної творчості «Родинне коло» став уже міжнародним. Щороку криворізькі родини гостинно зустрічають сім’ї з російського міста-побратима Нижній Тагіл.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*