Заходи до 157-річчя від дня народження Д.І. Яворницького

7 листопада 2012 року виповнилося 157 років з дня народження академіка і першого директора музею Д.І. Яворницького.

О 9:30 на музейній площі відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Д.І. Яворницького. О 15:00 в меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відбудеться презентація 6 тому “Епістолярна спадщина академіка Д.І. Яворницького”​​.

DSC08013.jpg

Збірник репрезентує частину епістолярної спадщини видатного українського історика запорозького козацтва і фундатора Дніпропетровського історичного музею академіка Дмитра Івановича Яворницького (1855– 1940). У збірнику вміщено 703 листи до Д. Яворницького 195 кореспондентів – друзів, приятелів і знайомих. В листах висвітлюється життєвий і творчий шлях вченого, його стосунки з колегами, друзями й знайомими, а також соціальний контекст, в якому жив і творив Д. Яворницький. Всі листи зберігаються в Дніпропетровському національному історичному музеї і являють собою цінне джерело з історії культурно-громадського життя України кін. ХІХ – першої третини ХХ ст. Книга пропонується широкому читацькому загалові, усім, хто цікавиться історією та культурою України, генеалогією та біографістикою.

Шість томів збірки вийшли під загальною редакцією заслуженого працівника культури України, директора Дніпропетровського національного історичного музею Н. І. Капустіної. Укладачі – С. Абросимова, В. Бекетова, Н. Василенко, А. Перкова, К. Тележняк, Я. Тимошенко, В. Єкшов, І. Романюта. Художнє оформлення, макет і технічна редакція книги – Малієнко Юрій Миколайович.

Шостий том «ЕС» присвячено пам’яті Світлани Вікторівни Абросимової – ініціатора, автора і упорядника даного науково-археографічного видання, провідного наукового співробітника ДНІМ, кандидата історичних наук заслужений працівник культури України, лауреата премії імені Д. І. Яворницького Національної спілки краєзнавців.

На презентації «ЕС» в меморіальному будинку-музеї Д. Яворницького відкриється міні-виставка «Писемні свідки поваги та дружби», на якій присутні зможуть побачити деякі листи та поштові листівки, які репрезентовані в 6 томі «ЕС». А також меморіальні речі Д. Яворницького з фондів ДНІМ, а саме: поштову скриньку, адресну табличку з будинку вченого катеринославської доби, письмове приладдя, папку для документів, світлини, тощо.

[pe2-gallery] 1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg[/pe2-gallery]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*