Новий рік в музеї

Наближається свято Нового року.. – одне з найулюбленіших свят не тільки дітей, але й дорослих. Головним атрибутом цього свята є прикрашена яскравими іграшками ялинка. За традицією Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького не залишається осторонь цього свята.

Стань співтворцем новорічної виставки в музеї!!!

Всім гостям музею на передодні свята ми пропонуємо здійснити невелику мандрівку в минуле і відвідати виставку ялинкових прикрас ХХ ст., різдвяних та новорічних листівок. Адже ці експонати багато чого можуть розповісти з історії самого свята. Ви дізнаєтесь про те, коли і навіщо люди почали прикрашати дерева, про перші смачні ялинкові прикраси, про те, як по ялинкових прикрасах можна прослідкувати історію країни…
Але в цьому році ми хочемо щоб наші відвідувачі стали не тільки глядачами, але й учасниками музейного новорічного дійства:

1. Можна взяти участь у створенні самої виставки. Для цього потрібно згадати загадкову, незвичайну, навіть, фантастичну, але правдиву історію зі свого життя, життя близьких або, навіть, просто знайомих, яка відбулася напередодні Нового року або Різдва, і розповісти її:

  • надіславши повідомлення на музейний форум,
  • надіславши повідомлення на сторінку музею в соціальних мережах (ВКонтакте, Фейсбук),
  • відвідавши музей і залишивши свої рукописні (а краще – друковані) спогади.

Історія повинна бути надіслана на 1-2 сторінках формату А4 (гарнитура Times New Roman, кегль 14). Бажано, щоб розповідь супроводжувалася ілюстраціями. Наприклад, фотографіями героїв історії в новорічному антуражі, або події, про яку йдеться, чи предметів, що пов’язані з історією . А якщо ви зможете принести і сам предмет, то ми обов’язково розмістим його у вітрині поруч із вашою історією. Автор найбільш цікавої, за рішенням народного журі, історії отримає приз — квиток на нічну музейну екскурсію.

Історії будуть прийматися на конкурс з 11 грудня 2012 р. до 11 січня 2013 р.

А можна своїми руками зробити ялинкову прикрасу і прикрасити нею музейну ялинку, отримавши смачний солодкий подаруночок. Чи подарувати музею старі ялинкові прикраси в обмін на безкоштовний квиток до музею. Вони також одразу стануть експонатами виставки.
А також взяти участь у створенні найдовшої новорічної гірлянди.

2. Музейний простір за вашим бажанням перетвориться на ігровий майданчик, якщо ви погодитесь взяти учать у музейній грі-пошуку, підключивши свою кмітливість та уважність. На переможців чекає приз — запрошення на нічну екскурсію.
В таких вікторинах можна брати участь одному, вдвох, втрьох, або навіть командами. Якщо ж ви захочете прийти цілим класом то ласкаво просимо на екскурсію-гру “Новий рік в музеї”. Під час цієї екскурсії ви познайомитесь із традиціями та обрядами, пов’язаними зі святкуванням нового року у народів, які населяли наш край з найдавніших часів до початку ХХ ст. Дізнаєтесь як з’явився звичай прикрашати дерева; чи завжди святкували новий рік взимку; що прикрашали українці часів Запорізької Січі замість ялинки; чи завжди Дід Мороз був добрим та багато іншого.

3. Всі бажаючі можуть спробувати себе у ролі вибагливого члена журі, віддавши свій голос за найцікавішу, новорічну або різдвяну історію, за найгарнішу чи “найприкольнішу” ялинкову іграшку.

Виставка працюватиме з 15 грудня 2012 р. по 20 січня 2013 р. з 10.00 до 16.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*