Передача в музей предметів з приватної колекції Косого А.М.

23 січня о 12.00 в бібліотеці музею (пр. К. Маркса, 18) відбулась передача предметів з приватної колекції дніпропетровського журналіста Косого Анатолія Миколайовича.

Косий Анатолій Миколайович – екс-прес-аташе футбольної команди «Дніпро» (1982-1990рр.), яка була чемпіоном СРСР 1983, 1988 років, володарем Кубка СРСР 1989 року. Він знає всю історію легендарної команди, її знаменитих тренерів, гравців. Протягом всього життя він збирав колекцію, що ілюструє цю історію: від футбольного м’яча до афіш ігор. Ці предмети вже стали раритетом. В 2011 році Анатолій Миколайович видав книгу «Днепр – чемпіон», в якій – історія команди, розповіді про тренерів і гравців.

У квітні-липні 2012 року в Дніпропетровському національному історичному музеї відбулась велика виставка «Спортивна слава Дніпропетровщини», на якій були представлені унікальні предмети з колекції Анатолія Миколайовича. Сьогодні частину цих предметів Анатолій Миколайович передав до зібрання ДНІМ. Серед них: кавовий сервіз з емлемою ФК «Дніпро», виготовлений на Синельниківському порцеляновому заводі, таріль «Дніпро-Бордо», безліч фотографій, проспектів, програм ігор «Дніпра», значків команди. А також предмети, які зібрав Анатолій Миколайович у 2012 р. і сам представив  під час урочистої передачі.

Коротка біографічна довідка

Косий Анатолій Миколайович свій творчий шлях розпочав в далекому 1968 році в заводській газеті ДЗМУ «За металлургическое оборудование». В цьому же році тренером команди «Дніпро» став Валерій Лобановський – зірка радянського футболу 60-х років. Молодий журналіст один з перших зумів взяти інтерв’ю у Лобановського, яке було надруковано  в газеті «Дніпровська правда».

Анатолій Миколайович з 15 грудня 1971 року завідує відділом фізкультури і спорту газети «Днепр Вечерний», з 1999 року очолює Дніпропетровське відділення Асоціації спортивних журналістів України, нагороджений призами «Кращій журналіст України», «Золотое перо», Заслужений працівник культури України.

В 2010 році Дніпропетровське відділення Асоціації спортивних журналістів (очолює ії Косий Анатолій Миколайович) було визнано кращим в Україні, Анатолій Миколайович був нагороджений іменним годинником – він завжди тримає руку на пульсі резонансних подій в світі спорту. Анатолій Миколайович Косий – єдиний представник від журналістів Дніпропетровської області, ім’я якого занесене в Енциклопедію олімпійського спорту України.

[pe2-gallery]
DSC08950.JPGDSC08954.JPGDSC08956.JPGDSC08966.JPGDSC08975.JPGDSC08977.JPGDSC08980.JPG[/pe2-gallery]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*