«Музей: Перезавантаження». Постфактум

18 травня 2013 року Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького у рамках міжнародної акції «Ніч музеїв» подарував місту незабутнє свято. З 20.00 до 02.00 години ночі музей радо приймав відвідувачів та захоплював незвичайним дійством.
Кожна з 10 відкритих залів музею дивувала по-своєму. Зустрічала гостей створена у виставковій залі професійна фотостудія. Всі бажаючі мали можливість отримати професійний фотопортрет у музейних декораціях та театральних костюмах. І таких виявилося не мало! Біля фотографа Івана Гайдукова відразу з’явилася черга.
Далі відвідувачі потрапляли до зовсім нетипової для музею атмосфери справжньої кав’ярні. Мало хто зміг пройти повз аромату запашної кави та живої музики у виконанні музичного колективу «Теярем». Імпровізована кав’ярня стала незамінною зоною відпочинку для багатьох відвідувачів, які зупинялися перепочити, почекати друзів або просто поділитися враженнями.
А перепочити та перевести дух дійсно багато кому знадобилося, адже 8 залів музею були максимально насиченні найрізноманітнішими дійствами. Незвичайні персонажі, цікаві розповіді, виставки, перформанси, майстер-класи – кожна зала стала окремою музейною сценою. Шаманські практики та розпис хною по тілу стали невід’ємною часткою першої зали, у другій залі розгорнули своє дійство козаки та чумаки, а у третій залі панувала атмосфера справжнього балу. Хроніки та революційні заклики четвертої зали готували відвідувачів до шаленого ритму зали громадянської війни з танцювальними батлами у стилі хіп-хоп та справжніми боями. Вступити до лави піонерів та підписатись на облігації можна було у шостій залі, а в сьомій познайомитись з бійцями червоної та німецької армій.
Всього за 6 годин цієї ночі залами музею пройшло більше тисячі відвідувачів різних вікових категорій. Час перебування в музеї не було обмежено, тому кожен зміг у повній мірі насолодитись тією залою, яка йому найбільше сподобалась.
Адміністрація музею висловлює щиру подяку всім учасникам, які допомогли у створенні незабутнього дійства:

  • Рух Етнодрайв
  • Федерація «Бойовий Гопак»
  • Школа історичного танцю «Відлуння»
  • Кіноклуб ім. Д. Сахненка
  • Танцювальний проект «Time2Dance»
  • Бійцівський клуб «Сапсан»
  • Клуб реконструкції «Східний вал»
  • Музичний колектив «Теярем»
  • Фотографи Іван Гайдков, Софія Гаращенко, Михайло Плошенко, Ольга Соловйова
  • Кафе «У Бєкіра»

Дякуємо всім нашим відвідувачам та з нетерпінням очікуємо акції у наступному році!

[pe2-gallery class=”alignleft” ] 1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg[/pe2-gallery]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*