Більше двох тисяч воєнних експонатів пошуковці передадуть музею

19 жовтня о 10 годині у Дніпропетровському національному музеї імені Д.І.Яворницького відбулася масштабна передача експонатів часів Великої Вітчизняної війни, виявлених на місцях колишніх боїв однією з основоположних та провідних організацій  Всеукраїнського громадського об’єднання «Союз «Народна Пам’ять» – Історико-пошуковою організацією «Пошук-Дніпро». Відбулася тематична прес-конференція за участю Віце-прем’єр-міністра України, голови Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Олександра Вілкула, Відповідального секретаря Комісії Ярослава Жилкіна, директора Дніпропетровського національного музею імені Д.І.Яворницького Надії Капустіної та керівника 1-ї пошукової групи ІПО «Пошук-Дніпро» Андрія Біжко.

Серед двох тисяч експонатів, які пошуковці передадуть у фонди Музею, чи не найціннішими є знайдені фрагменти  літака ЛА 5, збитого ворогом під час звільнення Дніпропетровська. Історії його бойового шляху буде присвячена окрема експозиція. «Фрагменти літака ЛА 5 були виявлені нашими пошуковцями на одному із плацдармів річки Дніпро, у Верхньодніпровському районі Дніпропетровської області, – розповів керівник 1-ї пошукової групи ІПО «Пошук-Дніпро» Андрій Біжко, – Цей літак входив до складу 302-ї винищувально-авіаційної дивізії, у якій свого часу служив тричі Герой Радянського Союзу, великий українець, льотчик Іван Кожедуб».

Серед інших знахідок часів війни, які віднині поповнять фонди Музею,  –  фрагменти важкої воєнної техніки та озброєння як Червоної Армії, так і Вермахту, особисті речі бійців та побутова атрибутика часів Другої світової. «Унікальність кожного переданого в музей експоната в тому, що  всі ці предмети були підняті з землі на місцях боїв. У багатьох випадках ці речі були поховані разом із захисниками нашої країни, були останніми свідками невідомих нам подвигів і  героїчних смертей заради Перемоги.  Але як і героям, їм судилося повернутися із небуття  заради пам’яті і майбутнього покоління», – переконаний А.Біжко.

Передача воєнних експонатів до музеїв, яку не вперше здійснюють пошуковці ВГО «Союз «Народна Пам’ять», особливо актуальна в контексті наближення 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Адже конкретні кроки, спрямовані на увічнення подвигу нашого народу і пам’яті полеглих у Великій Вітчизняній війні передбачені Указом Президента України Віктора Януковича від 19 жовтня 2012 року № 604 «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

[pe2-gallery class=”alignleft” ] 1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg[/pe2-gallery]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*