Дні Латвії в Дніпропетровській області

29-30 жовтня 2013 року відбудуться Дні Латвії в Дніпропетровській області, приурочені до 95-ї річниці проголошення Латвійської Республіки. В заходах візьме участь почесний гість – Президент Латвії (1993-1999 рр.) Гунтис Улманис.

Дні Латвії в Україні проходять вже вдруге. Перший раз Дні Латвії були організовані в 2012 році у Львівській області.

Одним із ключових пунктів програми Днів Латвії стане дискусія «Латвія – Україна в Європі», в якій, крім Гунтиса Улманиса, висловлять свою точку зору Президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма, голова правління та виконавчий директор ТОВ «Lattelecom» Юріс Гулбіс, ректор Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Микола Поляков. Обидва керівники держав, які стояли біля витоків розбудови дружніх взаємин між нашими країнами, проаналізують досвід, здобутий під час Європейської інтеграції, та його вплив на суспільства Латвії й України. Учасники спробують дати відповіді на питання: з якими труднощами зіткнулися громадяни наших країн на цьому шляху, як вони ставляться до ЄС та втілення його політики? Друга частина дискусії буде присвячена міждержавному співробітництву в цифровому столітті, розвитку інформаційних технологій та їх ролі в теперішньому і майбутньому.

Важливий захід програми – «Біржа ділових контактів підприємців» за участю відповідальних представників організації «Європейська мережа підприємців» (Enterprise Europe Network) з Латвії та України, які організували зустріч підприємців  Латвії та Дніпропетровщини. Він буде корисним не тільки для обміну досвідом, але й матиме практичне значення в подальшому налагодженні економічного співробітництва та укладанні взаємовигідних угод.

На Днях Латвії буде різнопланово представлена культура балтійської країни. Зокрема, жителі області зможуть ознайомитися з виставками «Колекція малюнків й описів Ліфляндії Йоганна Кристофа Бротце (1742-1823) в Академічній бібліотеці Латвійського університету» та латиських національних костюмів, переглянути художній фільм латвійського режисера Айгарса Граубе «Команда мрії 1935», відвідати гала – концерт знаних у світі латвійських артистів Aйни Калнцієми (клавесин), Діти Кренберги (флейта), Інги Сунепи (віолончель). Академічна бібліотека Латвійського університету передасть у дар дніпропетровцям понад 300 наукових видань з історії Латвії, етнографії, літературознавства, а також твори художньої літератури англійською, російською й українською мовами, що вийшли в Латвії за останні десять років. На особливу увагу заслуговують видані в Ризі українською мовою «Епіфанії» латиського поета Імантса Зієдониса.

У заходах також візьмуть участь депутат Сейму, академік Латвійської академії наук проф. Яніна Курсіте-Пакуле, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Латвія в Україні д-р Аргіта Даудзе.

Дні Латвії організовано Посольством Латвійської Республіки в Україні. Активну участь у організації взяв майбутній Почесний консул Республіки Латвія в Дніпропетровську та Дніпропетровській області Петро Декальчук. Генеральний спонсор – підприємство Lattelecom. Дні Латвії відбуватимуться  за підтримки Baltic International Bank та керівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради та міста Дніпропетровськ.

[pe2-gallery class=”alignleft” ]
DSC03874.jpgDSC03875.jpgDSC03877.jpgDSC03883.jpgDSC03893.jpgDSC03898.jpgDSC03907.jpgDSC03910.jpgDSC03922.jpgDSC03975.jpgDSC03981.jpgDSC03988.jpgDSC04013.jpgDSC04021.jpgDSC04040.jpgDSC04048.jpg[/pe2-gallery]