“Квіти пам’яті” в оселі Д.І. Яворницького

22 жовтня 2013 року в Меморіальному будинку-музеї Д.І.Яворницького відбувся вже традиційний майстер-клас, проведений в рамках співробітництва з Центром української культури Міського палацу дітей та юнацтва. Цього разу відвідувачів музею навчали мистецтву декоративного розпису з елементами «петриківки», ознайомили з основними техніками нанесення традиційного українського орнаменту на посуд. Участь у майстер-класі брали учні 6 класу СШ № 75 разом із класним керівником Інною Михайлівною, з ними ділилася досвідом і вміннями майстриня Центру української культури Лариса Вікторівна Переяславець.
Юні художники з великим натхненням розписували принесений з дому посуд – тарілки, склянки, навіть невеличкі вази. Петриківський орнамент діти наносили традиційно пензлями та пальцями, змішуючи яскраві кольори гуашевої фарби мастихіном на палітрі та дізнаючись про основи малюнку. Крок за кроком, учні створювали свої маленькі шедеври. Кожна робота мала неповторні риси особистості свого майстра, хоча всі малювали єдиний елемент квіткового орнаменту – мак. І це було не випадково, адже українське народне мистецтво сповнене символізмом. Як пояснила Лариса Вікторівна, мак у народній традиції – це символ пам’яті, тож майстриня запропонувала учням присвятити свої роботи визначній пам’ятній даті – 70-річчю звільнення Дніпропетровська від німецьких загарбників. «Квіти пам’яті», зображені дітьми, набули нового змісту і викликали ще більше емоцій і задоволення від виконаної роботи. Отже, байдужим в цей день не залишився ніхто з учасників.
Для більшості учнів подібний досвід розпису був першим. Можливо саме в цей день ще в одному дитячому серці запалала любов до традиційного українського орнаменту, і за декілька років скарбниця талантів нашого краю поповниться ще одним юним художником.
Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького вже багато років плідно співпрацює з Центром української культури Міського палацу дітей та юнацтва, тому раз на місяць у будинку вченого відвідувачі мають змогу прийняти участь у майстер-класах з вишивки, витинанки, плетіння соломкою, петриківського розпису, писанкарства, бісероплетіння, техніки «мука-сіль».

Всі майстер-класи відбуваються за окремим графіком протягом року.
Запрошуємо всіх бажаючих!
Довідки за телефоном: (0562) 47-27-61

[pe2-gallery class=”alignleft” ] PA225332.JPGPA225329.JPGPA225323.JPGPA225331.JPGPA225328.JPGPA225327.JPGPA225324.JPGPA225318.JPG[/pe2-gallery]