Петриківський розпис включено до Списку нематеріальної культурної спадщини людства

5 грудня Комітет ЮНЕСКО з питань захисту нематеріальної культурної спадщини на сесії в Баку присвоїв статус нематеріальної культурної спадщини Петриківському розпису. Петриківський розпис висунули в ЮНЕСКО на присвоєння статусу нематеріальної культурної спадщини людства з ініціативи віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула. Петриківка стала першим представником від України, який отримав такий високий статус.

Про це повідомила прес-служба Дніпропетровської обласної ради:

“Впевнено крокувати в майбутнє неможливо, якщо не пам’ятаєш своїх коренів. Збереження культурної спадщини на сьогоднішній день дуже важливо, – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод. – ЮНЕСКО відіграє величезну роль, в цьому питанні, адже завдяки їх роботі, цей напрям і розвивається. Приємно, що мистецтво Петриківського розпису сьогодні переживає такий Ренесанс. Петриківка вже стала візитною карткою України. Додам, що наша делегація, і я особисто, протягом цього року виконали складну та кропітку роботу по підготовці до цього форуму. Дуже приємно, що нам це вдалося. Це успіх не тільки Дніпропетровщини, а і всієї України”.

На сьогоднішній день колекція Петриківського розпису Дніпропетровського національного історичного музею налічує близько 1150 одиниць. Це розписи на папері, дереві, пап’є-маше, пресованій тирсі, порцеляні, склі, металі, пластмасі майстрів як минулого віку, так і сьогодення. Академік Д.І. Яворницький був першовідкривачем для сучасників цієї чарівної краси народного декоративного розпису. До нього на території Придніпров’я ніхто не звертав уваги ні на декоративний, ні на настінний розписи, ніхто їх не колекціонував. Завдяки цьому видатному вченому, «народному академіку», як називали його сучасники, не в’яне петриківська квітка, відома зараз на увесь світ. Щорічно у стінах історичного музею та його філій працюють виставки, присвячені темі Петриківського розпису, на музейних святах проводяться майстер-класи для дітей та дорослих. Значна частина тематичної, постійно діючої виставки «У кожного своя доля», з якою можна ознайомитись у восьмій залі музею, присвячена народним орнаментам і творчості майстрів з с. Петриківка Дніпропетровської області.

Адміністрація Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького вітає всіх майстрів села Петриківка, мешканців Дніпропетровської області, а також всієї України з отриманням високого статусу нематеріальної культурної спадщини людства і бажає всім творчих успіхів.

Петриківський розпис на сайті музею