Robotophon 38 N – новий музейний експонат

У листопаді 2013 р. В.А. Баранніков (ліквідатор, голова Бабушкінської районної організації «Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України») передав до історичного музею дуже багато цікавих предметів, які поповнили наш фонд. Серед яких: фотографії 1930-х років, радіоапаратура, обчислювальна техніка, предмети з археології та речі, пов’язані з подіями на ЧАЕС.
10 грудня майже уся колекція була представлена на виставці приуроченої до Дня ліквідатора (14 грудня). Великий інтерес викликала радіоапаратура, а саме магнітний датчик зі змінними сталевими голками Robotophon 38 N.

Марка: CMG; Берлін
Рік випуску: 1938
Тип: рекордер та програвач
Гучномовець – для підключення навушників або підсилювача
Матеріал: металевий корпус
Розміри: 380х165х300 мм

Фірма Charlottenburger Motoren-Ges була заснована у 1921 р. Гельмутом Вернером Полем у берлінському районі Шарлоттенбург. Тоді це був перший німецький радіо магазин і мав назву “Двигуни Шарлоттенбург та обладнання”. В ті часи це була загальна назва всіх компаній, які займалися розробкою вимірювальної та контролюючої технологіями. Двигуни, ця компанія ніколи не виготовляла.
У 1939 р. Компанія була перетворена в товариство з обмеженою відповідальністю GmbH.
Основні продукти компанії торкалися телекомунікаційних пристроїв для цивільних замовників, і для збройних сил, в тому числі виготовляли відомі пристрої Морзе. Також випускали і радіопродукцію.

[pe2-gallery class=”alignleft” ] IMG_5162.jpgIMG_5163.jpgIMG_5164.jpgIMG_5165.jpg[/pe2-gallery]