Відкриття виставки “Різьблені православні святині”

19 грудня 2013 року о 15.00 годині у виставковій залі Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького відбулося відкриття виставки рідкісних церковних старожитностей «Різьблені православні святині», яке було приурочене до Дня Святого Миколая. Захід відбувся у теплій, камерній атмосфері, навіяній самою виставкою, тож присутніх не залишав дух свята. На відкритті були присутні викладачі Національної гірничої академії, Дніпропетровського національного університету, співробітники бібліотек, музеїв, науковці, громадські діячі міста, журналісти та ін.
Відвідувачі побачили більше 70 цікавих, в більшості унікальних експонатів культової колекції Дніпропетровського національного історичного музею, зібраних ще на початку ХХ століття фундатором та першим директором музею Дмитром Яворницьким. Це – різьблені ікони та хрести ІХ – ХІХ ст.. з каменю, дерева, навіть перламутру, виконані в Україні, Росії та на Святій Землі. А також на виставці представлені предмети церковного ужитку XVIII – XIX ст.., церковний одяг та рідкісні старовинні світлини.
Про представлену колекцію різьблених православних святинь на відкритті виставки присутнім цікаво розповідали старший науковий співробітник музею Віктор Екшов, а також історик та археолог, засновник музею Хреста в с. Галушківка Віктор Векленко.
На виставці не тільки можна побачити різьблені старовинні православні святині, а також дізнатися про історію мистецтва православного різьбярства, осередки їх в Україні, про символіку хреста у християнській культурі, еволюцію церковних речей у православному мистецтві, а також про діяльність Д.І. Яворницького на ниві збирання культової колекції музею тощо.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку до 10 лютого 2014 року.

Адреса будинку-музею: площа Т. Шевченка, 5 (біля парку ім. Т. Шевченка).
Телефони для довідок: 47-27-61, 47-27-33.
Вартість: для дорослих-4 грн, для дітей та студентів – 2 грн.

афиша-на-сайт.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*