Захід до 200-річного ювілею Т.Г. Шевченка

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ
ім. Д.І. ЯВОРНЦЬКОГО ПРЕЗЕНТУЄ ЗАХОД ПРИСВЯЧЕНИЙ
200- РІЧНОМУ ЮВІЛЕЮ Т.Г. ШЕВЧЕНКА

25 лютого о 14.15

У цьому році виповнюється 200 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Наразі в нашій державі запланована та втілюється у життя низка заходів, серед яких є такі масштабні, як проведення міжнародного літературного конгресу, всеукраїнського Шевченківського форуму,  завершення видання повного зібрання творів Тараса Шевченка у 12 томах та «Шевченківської енциклопедії» у 6 томах, видання «Кобзаря» іноземними мовами, спорудження до 2014 року пам’ятника Т.Г.Шевченку у м.Астані у Республіці Казахстан тощо.

На нашому заході ми зазирнемо у минуле нашого краю та дізнаємося як святкували 100-річний ювилей великого Кобзаря. В той час наш край входив до складу Російської імперії. На теренах Російської імперії  в 1914 році святкування шевченківських роковин було заборонено. Але в Катеринославі  був створений ювілейний шевченківський комітет і його почесним головою був обраний Дмитро Яворницький. Після постійних клопотань перед губернатором за декілька днів до свята місцева влада дала офіційний дозвіл з умовою, що Яворницький особисто візьме на себе відповідальність(!) за проведення вечора.

Про те як відбувалися ці урочистості, як зберігалася пам’ять про Т.Г.Шевченка в нашому місті та які пам’ятні місця, присвячені Кобзареві, існують на мапі нашого міста учасники заходу дізнаються від співробітників істоичного музею та будинку-музею Д.І. Яворницького. А ще гості почують поезії Тараса Григоровича Шевченка у виконанні Олени Чайки.

Довідки за тел.: 46-34-22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*