Відкриття виставки “Кобзарство: феномен української культури”

25 лютого 2014 року в Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відбулося відкриття виставки «Кобзар: феномен української культури», присвяченої 200-річному ювілею Т.Г. Шевченка.
Традиція святкування дня народження Тараса Шевченка в цьому будинку фактично має безперервний характер, її започаткував тут Д.І. Яворницький, а продовжили співробітники музею та місцева інтелігенція. Тут завжди лунала кобзарська пісня, вірші Великого Кобзаря, легенди про славетних запорозьких козаків.
Цього року Шевченківські дні в Україні розпочалися особливо рано, адже відзначається 200-річний ювілей видатного Сина України. Не став виключенням й Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького, який розпочав святкування Шевченківських днів з відкриття тематичної виставки.
В оселі академіка в цей день зібралися відомі письменники, поети, бандуристи, співаки, журналісти та шанувальники таланту Т.Г. Шевченка. Захід розпочався з демонстрації відеофрагментів більш як двадцятирічної давнини, на яких було зафіксовано створення гурту кобзарів при будинку Д.І. Яворницького та відвідування учасниками міжнародного фестивалю «Дзвени бандуро» в оселі «кобзарського батька» Д. Яворницького в 1994 році. Багато хто з гостей впізнав себе на цих кадрах, своїх друзів, знайомих, видатних українських бандуристів та лірників. Серед них і бандуристка Леся Олексіївна Коваль, донька видатного бандуриста Олекси Коваля з Підгороднього, вона подарувала гостям теплі спогади та чарівні пісні у супроводі бандури. Народну пісню продовжив голова Нікопольської «Просвіти», бандурист Борис Федосійович Бабенко, який вразив присутніх емоційною, істинно кобзарською манерою гри. Слід за ним гостей дивувала своєю майстерністю професійна бандуристка, учениця консерваторії Тетяна Окіпна. Прикрасою вечора став виступ співачки та барда Лесі Чайки, яка виконувала власні та народні пісні у супроводі гітари, читала свої вірші. Завершували вечір актуальні поезії Лесі Степовички, які викликали захоплення у публіки та гучні оплески, тож гості залишали будинок, сповнені емоціями. Екскурсію по виставці проводив с.н.с. Віктор Єкшов.
Слід зазначити, що цей захід був першим у рамках святкування Шевченківських днів у будинку-музеї Д.І. Яворницького. Також, у будинку Д.І. Яворницького заплановано круглий стіл «Шевченко і ми», який відбудеться у березні та ряд виїзних мультимедійних лекцій «Т. Шевченко-художник».
За детальною інформацією звертайтесь:

Адреса: м. Дніпропетровськ, пл. Шевченко, 5.
Тел.: (0562) 47-27-61; (0562) 46-05-12
Графік роботи: вт, ср, сб, нд (з 10 до 16 год.)

[pe2-gallery class=”alignleft” ] DSC_0518.JPGDSC_0535.JPGDSC_0550.JPGDSC_0555.JPGDSC_0583.JPGDSC_0592.JPGDSC_0619.JPGDSC_0630.JPGDSC_0523.JPG[/pe2-gallery]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*