Передача предметів, що розповідають про події на Майдані Незалежності в м. Київ в листопаді 2013 р. – лютому 2014 р.

12 березня о 17.00 в урочистій обстановці відбудеться передача предметів, що розповідають про події на Майдані Незалежності в м. Київ в листопаді 2013 р. – лютому 2014 р.

Дніпропетровський національний історичний музей імені Д. І. Яворницького називають скарбницею пам’яток історії і культури. Однією з головних задач музею є збирання матеріальних свідоцтв нашої історії. Для того, щоб розповісти нащадкам про минуле, музейники мають розпочинати цю роботу вже сьогодні. І те, що для пересічної людини здається звичайною буденною річчю або документом, співробітник музею сприймає як історичний артефакт.
Увага всієї світової спільноти прикута зараз до подій в нашій країні. З перших днів протестів на Євромайдані до фондів музею почали надходити листівки, фотоматеріали, речі, які розповідають про непростий і дійсно історичний період нашої історії. Передача важливих свідоцтв відбувається завдяки небайдужим друзям музею, а особисто Дмитру Олександровичу Пірклу, який вже багато років співпрацює з нашим музеєм.

12 березня о 17 годині в урочистій обстановці відбудеться передача бойових прапорів, захисної амуніції, документів тощо 4-ої сотні Самооборони Майдану (Козацький редут). Передачу здійснять саме ті, хто багато місяців перебував на Майдані в Києві і підтримував його в Дніпропетровську місцевими силами, а саме представники Дніпропетровської Самооборони Майдану під керівництвом наказного отамана Сергія Іванченка. 2 грудня 2013 р. на раді Кодацької паланки Війська Запорозького низового було прийняте рішення про підтримку подій в Києві. До столиці відбули голова фонду «Меморіал імені кошового отамана Війська Запорозького низового І. Сірка» Владислав Ладигін і з ним частина козаків. Саме ця група по приїзді розпочала формування адміністративного устрою самооборони Майдану по традиціях Запорозької Січі. Розповідь про ці трагічні події пролунає під час урочистого заходу.
Всі передані речі стануть основою виставки та майбутньої експозиції музею, присвячених сучасному періоду історії України.

Адреса музею: пр.. К Маркса, 16
Телефон для довідок: 46-34-22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*