Презентація книги “Петриковка – жемчужина Украины”

25 березня 2014 року о 13.00 в стінах Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбулася презентація книги “Петриковка – жемчужина Украины”.

Книга випущена тиражем 5000 примірників у твердій обкладинці на високоякісному крейдованому папері.
У відгуці на книгу ми бачимо, що відкриває її оповідання про художній розпис в культурі народів світу і народного декоративного розпису України. Окрема глава присвячена засновникові першого зимівника на території сучасної Петриківки – відомому політичному діячеві кінця XVII століття, претенденту на гетьманство Петрику Іваненко (Петру Івановичу Іваненко).
Через біографії відомих діячів української культури автор показує кроки становлення національної розпису:

  • Параска Павленко. Як «мальовки» життя врятували;
  • Відкривач петриківського розпису Дмитро Яворницький;
  • Олександр Статива і його книга «Майстер декоративного розпису Надія Білокінь» та інші.

Динамічні, невеликі за обсягом оповідання присвячені сучасним художникам – продовжувачам традицій самобутнього мистецтва.
Петриківщину не випадково називають перлиною. Сьогодні це не тільки центр унікальної національної розпису. На цій древній землі Запорізької Січі відновлені і діють етнографічні музеї та козацькі хутори, організовуються фестивалі, свята і ярмарки.
Певний інтерес читачів викличуть завершальні глави книги, що дають практичні поради щодо освоєння азів петриківського розпису. А більше трьохсот представлених ілюстрацій, на власні очі покажуть, що унікальний квітково-рослинний орнамент «Петриківка», який не має аналогів у світовому мистецтві, заслуговує вивчення і дбайливого до себе ставлення.
Ця книга стане цікавою і корисною всім, хто цікавиться, любить і поважає минуле і сьогодення нашої Батьківщини.

Відомості про автора:
Бєлоусов Євген Васильович. Випускник історичного факультету Дніпропетровського держуніверситету ім. О.Гончара. Професійний письменник. Автор 52 книг, ряд з яких присвячені історії мистецтва: «Розповіді про художника Айвазовського», «Чарівна голка Віри Роїк» про Героя України, вишивальницю В.С. Роїк та інші. Курс навчання петриківського розпису Є.В. Бєлоусов пройшов під керівництвом члена Національної спілки художників України Т.Ф. Пати (Скляр). Книги письменника 26 разів ставали переможцями та лауреатами міжнародних та всеукраїнських конкурсів і виставок, ряду літературних премій. Лауреат Національної премії України ім. Лесі Українки (2006 р.); володар міжнародного диплома по книгах для дітей IBBY ЮНЕСКО (Базель , Швейцарія, 2002 р.); лауреат Державної премії Криму (1998 р.), Заслужений діяч мистецтв АРК (2006 р.). Керував секцією дитячої літератури Спілки письменників Криму. З 2000 року – голова оргкомітету Всеукраїнського фестивалю української книги «Феодосія». У Севастополі з 2005 року працює державний «Музей дитячих книг Євгена Білоусова ».
Живе і працює у Феодосії.