У Меморіального будинку-музею Яворницького свято!

18 липня 2014 року Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького відзначає ювілей: п’ятдесят років тому у кабінеті академіка було відкрито кімнату-музей, яка заклала підвалини до подальшої розбудови експозиції будинку.
Видатний вчений побудував свій «курінь» у 1905 році, який став справжньою перлиною Катеринослава-Дніпропетровська – у будинку з баштою біля самого Дніпра було зосереджене культурне життя міста: тут лунала українська пісня, не стихало шевченкове слово. У стінах своєї оселі славетний козацький батько оспівував Запоріжжя, красу української мови та історії. По смерті вченого у 1940 р. на два десятиліття будинок без господаря став мовчазним: пережив буремні роки війни, зазнавши втрат, ще на довгий час після окупації залишився приміщенням під фонди історичного музею. Лише у 1961 р. розпочалися активні роботи по створенню у стінах будинку музею академіка Д. Яворницького, які тривали до 1964 р.: найважче тоді було віднайти речі, що належали вченому та його родині.
Нарешті, 18 липня 1964 р. було відкрито кімнату-музей Д.І. Яворницького, яка була поділена на окремі тематичні блоки: біографія академіка, його громадська діяльність; Яворницький – історик; Яворницький – археолог; Яворницький – етнограф, фольклорист, письменник; Яворницький – директор історичного музею. Тоді за десять років існування кімнату-музей відвідали близько 100 тисяч осіб.
У 1974 р. у зв’язку з аварійним станом кімната-музей була зачинена вже задля того, щоб у 1988 р. відкрити свої двері як Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького. І знову лунає в будинку кобзарська пісня, відзначаються Шевченкові дні, збираються шанувальники української культури…

У зв’язку з ювілеєм, 18 липня 2014 р. запрошуємо всіх бажаючих на День відчинених дверей до Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького.
Вхід вільний.
Екскурсії відбудуться: об 11-й, 13:30, 15 годині.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*