Запрошуємо на відкриття виставки “На українському ґрунті”

9 грудня 2015 р. о 17.00 в музеї «Літературне Придніпров’я» відбудеться відкриття виставки «На українському ґрунті», присвяченої українському художнику, педагогу Миколі Степановичу Погрібняку (1885-1965).

Він був яскравою постаттю українського відродження, учнем Ф. Красицького та О. Сластіона. Працював у ділянках монументального і станкового живопису, станкової та книжкової графіки, декоративно-ужиткового мистецтва. Як митець книжкової графіки багато зробив для розвитку української дитячої книжки. Протягом 1916-1925 рр. М. Погрібняк проілюстрував «Кобзар» Т.Г. Шевченка, казки І. Франка, твори О. Пчілки, Т. Романченка, Д. Яворницького, А. Кащенка.
Його книжки завжди відрізнялися національним підґрунтям, створювалися відповідно до давньої української традиції книгодруку і були своєрідними шедеврами своєї доби.

До ювілею митця музей видав каталог книжкової графіки Миколи Погрібняка. Презентація каталогу відбудеться на відкритті виставки.
З цього дня музей починає збір коштів на встановлення меморіальної дошки на будинку музею «Літературне Придніпров’я», де митець працював у 1910-20-ті роки.

Запрошуємо всіх прихильників справжнього мистецтва на виставку «На українському грунті», присвячену 130-й річниці від дня народження художника, педагога М.С. Погрібняка.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*