Помер Володимир Володимирович Кулічихін

15 січня 2016 р. на 68 році життя зупинилося серце одного з найстаріших співробітників Дніпропетровського художнього музею Кулічихіна Володимира Володимировича.

Володимир Володимирович пропрацював у Дніпропетровському художньому музеї 45 років, займаючи такі посади, як художник-реставратор, науковий співробітник, головний зберігач, директор, провідний науковий співробітник. Протягом цього значного відрізку часу з його ініціативи колекція музею була значно поповнена творами місцевих та вітчизняних художників. Він завжди був яскравим самобутнім куратором наукових експозицій, в числі яких зал української ікони, персональних виставок відомих місцевих художників. За порадою до досвідченого експозиціонера завжди зверталися співробітники Музею українського живопису та Виставкового залу Дніпропетровської організації Національної спілки художників України.

Науково-дослідна діяльність В. В. Кулічихін була спрямована на вивчення і популяризацію творчості художників нашого краю, збереження їх художньої спадщини. За останні роки їм були видані альбоми-каталоги, присвячені творчості Ю. Евдущенко, А. Жежера, В. Апет, А. Єгорової, А. Самойленко. Він – перший із мистецтвознавців, хто підготував до друку, але, на жаль, не встиг видати монографію про життя і творчість Катеринославського художника-символіста Михайла Сапожнікова (1896 – 1937).

В. В. Кулічихін був членом Національної спілки художників України з 2006 року. Мав солідний, більше 25 років, стаж педагогічної роботи.

За сумлінну працю неодноразово відзначався грамотами та подяками Жовтневого районної ради м. Дніпропетровська, Міського управління культури і мистецтва, Обласного управління культури, грамотами Міністерства культури України, заохочувальним відзнаками голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації – «За розвиток регіону». Лауреат міської мистецької премії ім. Михайла Паніна.

Колектив Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького сумує з приводу смерті Володимира Кулічихіна і висловлює глибокі співчуття родичам і близьким.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*