Зустріч переможців міських олімпіад з української мови та літератури з письменниками, поетами та журналістами

Зустріч переможців міських олімпіад з української мови та літератури з письменниками, поетами та журналістами у Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького

25 лютого 2016 року у Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відбулась традиційна зустріч переможців міських олімпіад з української мови та літератури з письменниками, поетами та журналістами.

Цього разу для учнів старших шкіл у рамках урядової програми «Український Донбас» виступив талановитий письменник, поет та журналіст, патріот, друг музею Юрій Кочкаров. Проект «Український Донбас» покликаний шляхом запровадження міжрегіонального культурного партнерства створити умови для повноцінної інтеграції Донецької і Луганської областей в єдиний культурно-мистецький простір України. Реалізація проекту передбачає проведення протягом року мистецьких, музейних, бібліотечних та інших культурно-мистецьких заходів за участі творчих колективів із різних регіонів України.

Юрій Кочкаров народився у Донецьку, закінчив Донецький національний університет економіки та торгівлі. Підтримував Революцію гідності у своєму місті, не виступаючи під політичними прапорами. Через утиски державної мови на Донеччині перейшов на українську мову спілкування. Юрій Кочкаров є літератором не за фахом, а за покликом серця, адже до творчості його спонукали військово-політичні події у регіоні. У результаті обстрілу міста його оселя стала непридатною для проживання, письменник разом з родиною змушений був залишити рідний Донецьк.

Юрій поділився з учнями спогадами про своє дитинство та юність, адже саме тоді у майбутнього поета зародилася любов до української мови та поезії. Він зачитав дітям свої поезії та прозу, присвячену трагічним подіям на Донеччині, долям окремих людей, родин, любові до України. Всі присутні також отримали можливість переглянути документальний авторський фільм з хронологією окупації Донбасу. Стрічка не залишила байдужими учасників заходу, викликала жваві дискусії, до яких долучилися навіть викладачі.

Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького кожного року влаштовує зустрічі переможців міських олімпіад з української мови та літератури, а також з історії з відомими особистостями краю. Метою подібних заходів є культурне, патріотичне виховання учнів, мотивування школярів до подальших перемог, пошуку сродної праці, подолання труднощів, що стоять на шляху початківців.

1234