Відкриття виставки «Соломія Крушельницька: на вершині світової слави»

1 березня 2016 р. у Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відбулося відкриття виставки з фондів Музично-меморіального музею С. Крушельницької у Львові «Соломія Крушельницька: на вершині світової слави».

На заході були присутні очільники провідних культурних закладів міста, науковці, громадські діячі, журналісти. З вітальним словом виступили директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького Капустіна Н.І., завідуюча Меморіального будинку-музею Д.І. Яворницького Тимошенко Я.П., директор Музично-меморіального музею С. Крушельницької у Львові Тихобаєва  Г.В., директор Дніпропетровського академічного театру опери та балету Шароваров О.В. Мова йшла про актуальність постаті С. Крушельницької для нашого міста та країни, співпрацю між меморіальними музеями України, про зв’язки між містами-побратимами Львовом та Дніпропетровськом, подальші спільні плани.

На гостей заходу чекала насичена програма! Присутні отримали можливість прослухати голос видатної оперної співачки, зірки світової сцени Соломії Крушельницької у рідкісних записах; насолодитися живим виконанням партій С. Крушельницької від зірок дніпропетровських сцен: арії Віолетти з опери  Джузеппе Верді «Травіата» від провідної солістки Дніпропетровського академічного театру опери та балету Олени Самойлової, арії «Вальс Мюзетті» з «Богеми» Дж. Пуччіні та «Вальс Поцілунок» Луїджі Ардіті від солістки Дніпропетровського будинку органної та камерної музики Галини Охотник.

Спеціально для наших відвідувачів був привезений зі Львову документальний фільм «Два життя Соломії», у якому відомий актор Богдан  Ступка озвучив життєвий та творчий шлях С. Крушельницької. Також, у перший день весни гостям випала унікальна нагода не лише першими у Дніпропетровську побачити виставку, присвячену незрівняній українській співачці, але й дізнатись про її долю особисто від директора Музично-меморіального музею С. Крушельницької у Львові Тихобаєвої Галини.

На виставці можна побачити унікальні експонати з фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові: особисті речі видатної співачки, світлини в оперних образах, яких в її репертуарі було понад 50, сценічний одяг, книги, ноти тощо.

Відвідувачі мають змогу дізнатися, як галицька дівчина зі священицької родини досягла вершин світової слави, отримавши вже за життя титул найкращої співачки світу; завдяки чому вона досягнула незвичайного успіху, який музикознавці назвали «своєрідним феноменом Соломії Крушельницької»; чому і досі артистку називають однією з найвідоміших у світі українок; а також, як склалося життя. «Вагнерівської примадонни», що полонила серця глядачів  Мілану, Парижу, Варшави, Нью-Йорку, Сантьяго, Буенос-Айресу на батьківщині, як радянська влада позбавила співачку всього, що вона мала, кинувши у безвість та злидні.

Виставка працюватиме до 1 травня 2016 року.

Запрошуємо всіх бажаючих!
Вартість квитка: 10 грн. для дорослих та 5 грн. для дітей та студентів.

Будинок-музей працює: вівторок, середа, субота, неділя з 10 до 16 години.
Тел.: 47-27-61, 47-27-33.
Адреса будинку-музею: площа Шевченка, 5 (біля парку ім. Шевченка).
Адреса музею у соцмережах: www.facebook.com/budynok, https://vk.com/budynok

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*