Зустріч переможців міської олімпіади з історії з відомими істориками краю

12 квітня у Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відбулася традиційна зустріч переможців міської олімпіади з історії з відомим істориком краю. Кожного року в оселі «козацького батька» за сприяння Міського науково-методичного центру юні інтелектуали знайомляться з видатними сучасними істориками Дніпропетровщини.

Гостем заходу цього року став доктор історичних наук, професор кафедри історії України ДНУ, декан історичного факультету ДНУ, заслужений працівник освіти України, голова дніпропетровського осередку Наукового Товариства ім. Т.Г. Шевченка, член Всеукраїнської спілки краєзнавців, голова історико-краєзнавчої секції Міської топонімічної комісії, друг музею Світленко Сергій Іванович.

Цього разу учні-переможці отримали унікальну нагоду поспілкуватися з Світленком С.І. не як з деканом єдиного у місті історичного факультету, а як одним з авторів топонімічної реформи. Вперше для учнів шкіл була презентована науково оформлена презентація з висвітленням основної мети, завдань, та рішень комісії з перейменування. Діти дізналися про гостру актуальність процесу декомунізації, принципи перейменування вулиць на конкретних прикладах, введення у широкий обіг імен українських героїв, і важливості цього процесу для національної самоідентифікації.

Не забув професор Світленко й про рідний факультет, окресливши учням широкі перспективи для його випускників. Цікаво, що на заході були присутні більше десяти випускників факультету, серед них друг музею, випускник історичного факультету ДНУ 1952 року, методист з історії та правознавства Міського науково-методичного центру Епік Михайло Михайлович.

zjU9ElbzQrs

xPEje0JIuKY

X69rQwPD5gI

P6rbkwe1kvc

4R_1rTbb1rU

0icV99PM7aM

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*