Благодійний фортепіанний концерт у будинку-музеї Яворницького

23 липня 2016 р. у Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького відбувся благодійний фортепіанний концерт відомого французького органіста та диригента Жана-Марі Леруа у дуеті з провідною солісткою Одеської державної філармонії Ганною Шпак.

Дивись фотозвіт у Facebook

ЖАН-МАРІ ЛЕРУА – відомий у Європі диригент та органіст. Протягом тридцяти років був органістом у знаменитих паризьких соборах, зокрема, у Нотр-Дам де Парі, церквах Святої Клотильди, Святого Євстафія та ін. З 2010-го року Жан-Марі Леруа виступає провідним органістом паризького кафедрального собору Нотр-Дам-де Назарет, викладає у Консерваторії Емманюель Шабрі (Париж), відвідує з гастролями країни Європи. В Україні Жан-Марі Леруа відомий за виступами у Запорізькій обласній філармонії, Луганській обласній філармонії, Євангельській реформаторській церкві в Одесі, костелі Воздвиження Всечесного Хреста у Чернівцях, Будинку органної та камерної музики у Дніпрі та ін. У репертуарі Жана-Марі Леруа представлені як світові шедеври класичної органної музики- твори Й.С. Баха, Габріеля П’єрне, Луї Маршана, Шарля Відора, Семюеля Барбера, Сезара Франка, Йоганна Готфріда Вальтера, так й українські пісні, серед яких, зокрема, народна пісня «Цвіте терен», «Мелодія» М. Скорикова, та гімн України. Французький органіст неодноразово виступав з благодійними концертами на підтримку української армії, зокрема, на сході України.
ГАННА ШПАК – провідна солістка Одеської державної обласної філармонії, володіє меццо-сопрано. Закінчила Одеську державну консерваторію за класом «вокал», з 1997 р. є артисткою Одеської державної обласної філармонії. Виступає з сольними програмами в Україні та за кордоном (Чехія, Германія), учасниця багатьох престижних міжнародних вокальних фестивалях. У 2004 р. отримала І премію на Національному конкурсі вокалістів України. У діючому репертуарі Ганни Шпак – оперні партії, арії та романси українських та іноземних композиторів.

Відвідавши «курінь козацького батька» навесні, Жан-Марі Леруа, вражений атмосферою, що панує у Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького, виступив ініціатором проведення у ньому благодійного концерту. Це був перший у кар’єрі музиканта камерний концерт у стінах музею. Відомий за своїми сміливими експериментами, зокрема, за поєднанням органу та бандури, французький музикант цього разу обрав для себе менш звичний інструмент – старовинне піаніно відомої німецької фірми Carl H. Hintze Berlin Hoflieferant.

Спеціально для цього концерту маестро підготував музичну програму з творів українських композиторів: Миколи Лисенка, Михайла Степаненка, Олександра Білаша, Андрія Штогаренка та ін, аби продовжити традиції садиби видатного вченого Дмитра Яворницького, де особливо шанувалася українська музика. Наприкінці заходу Жан-Марі Леруа зазначив, що цей концерт став надзвичайно особливим у його кар’єрі.

Музей також підготував для Жана-Марі Леруа музичний подарунок: зі справжніми народними багатоголосими наспівами виступив колектив «Родослав» на чолі з керівником Наталею Онищенко.

Цей унікальний концерт відбувся за сприяння Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровська обласна державна адміністрація, який ініціював знайомство маестро Леруа зі спадщиною академіка Д.І. Яворницького (окрема подяка начальнику управління туристичного потенціалу та релігій пані С.М. Світличній), а також меценатській підтримці друзів музею – пана Ю. Якуби (краєзнавчий клуб «Пересічин») та пана М. Пруднікова ( Технический Музей Машины Времени ). Спільна діяльність небайдужих людей дозволила зробити незабутнім перебування шановних гостей у нашому місті настільки, що і співачка, і музикант планують надалі відвідувати Дніпро та радувати городян професійними музичними подарунками.

Зібрані на благодійному концерті кошти будуть передані на потреби бійців АТО.

111