Інтерактивна гра «Нові імена твого міста: Соборний район»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ІНТЕРАКТИВНОЇ КОМАНДНОЇ ГРИ-ВІРТУАЛЬНОЇ ЕКСКУРСІЇ

18 жовтня 2016 р. о 12-й годині у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбудеться презентація першої інтерактивної командної гри-віртуальної екскурсії з циклу «Нові імена твого міста» по Соборному району.

У зв’язку з впровадженням у місті топонімічної реформи, Меморіальний будинок-музей академіка Д.І. Яворницького створив пізнавальну розважально-просвітницьку гру для школярів 8 – 11 класів з метою роз’яснення та популяризації нових імен, які отримали топоніми міста. Перша частина віртуальної екскурсії охоплює один з найстаріших районів міста – Соборний, у якому зосереджено безліч історичних пам’яток та знакових місць. Учням  пропонується інтерактивна карта району зі старими назвами вулиць, площ та скверів, які школярі мають перейменувати за допомогою магнітних карток з новими іменами. Розроблена презентація з фото- та відеоматеріалами, інтерактивні завдання з археологічними експонатами, вирішення яких допоможе учням краще орієнтуватися у просторі Соборного району, вивчити карту місцевості, дізнатися давню історію району та його окремих місць, почути нові імена видатних людей та довідатися більше про вже відомих українських діячів. У подальшому запланована розробка інтерактивних ігор серії «Нові імена твого міста» окремо для кожного з восьми районів Дніпра.

На початку 2016-го року у процесі впровадження топонімічної реформи центральний проспект м. Дніпра отримав ім’я видатного мешканця нашого міста, вченого, історика, археолога, етнографа, педагога, музейника Д.І. Яворницького, який присвятив нашому місту значну частину свого життя, сприяв його культурному, науковому, проукраїнському розвитку. Ще на початку ХХ ст. у місті відбувалася перша велика топонімічна реформа, до реалізації якої долучився Д.І. Яворницький. Тоді вчений особисто обійшов все місто, записавши точну кількість топонімів, і подав список до Міської думи з новими назвами. Тоді на карті міста замість Тюремної, Арестанської, Казарменої вулиць мали з’явитися вулиці Гетьманська, Івана Сірка, Отаманська, Українська та ін.

Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького продовжує роботу видатного вченого, історика Д.І. Яворницького у просвітницькій справі і пропонує мешканцям міста низку унікальних заходів, екскурсій, які допоможуть у цікавій інтерактивній формі дізнатися більше про наш козацький край.

ЗАХІД ВІДБУДЕТЬСЯ ЗА ПІДТРИМКИ СОБОРНОЇ  РАЙОННОЇ  У МІСТІ ДНІПРІ  РАДИ.

Адреса музею: пл. Шевченка, 5. Тел. для довідок: (0562) 47-27-61, (0562) 47-27-33

Інформаційний ресурс: http://www.museum.dp.ua

Сторінки музею у соц. мережах: www.facebook.com/budynok1 https://twitter.com/D_Yavornytsky

gra

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*