Різдвяні погостини у «Курені козацького батька» (2017)

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ ІМ. Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО

МЕМОРІАЛЬНИЙ БУДИНОК-МУЗЕЙ АКАДЕМІКА Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО

«СТУДЕНТСЬКЕ БРАТСТВО ЛЬВІВЩИНИ»

8 січня 2017 р. о 15-й годині у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбудеться святковий захід «Різдвяні погостини у «Курені Козацького Батька», приурочений до циклу традиційних зимових свят.

На заході гості зможуть дізнатися про народні обряди, звичаї, традиції святкування Нового року й Різдва у Катеринославі та у родині Д.І. Яворницького, почути українські автентичні колядки та щедрівки, тематичні поезії, пісні та ін. Центральною подією свята стане справжній український різдвяний вертеп у виконанні членів Львівського Студентського Братства, з яким львівська молодь відвідує міста України в межах акції «Різдво для Сходу».

Вертеп – традиційне українське народне дійство, яке розповідає про народження Ісуса Христа. Саме з цією звісткою учасники вертепу ходять від оселі до оселі з найкращими побажаннями для господарів. Львівське Студентське Братство – перша незалежна українська студентська організація, заснована у 1989 р. з метою об’єднання студентської молоді для боротьби за незалежність України. За участі членів Братства було засновано низку громадських комітетів, встановлено ряд пам’ятників українським січовим стрільцям, воякам дивізії «Галичина», українському козацтву в центральній та східній Україні. Традиційними акціями Братства є «Різдво для Сходу», «Андріївські вечорниці», «Свято Купала» та ін.

Окрім того, місцеві діячі науки та культури презентують шановним львівським гостям та відвідувачам власний варіант різдвяного вертепу. Серед учасників заходу також відомі громадські та культурні діячі, письменники, журналісти, музиканти, фольклорні колективи міста.

Адреса музею: пл. ім. Т.Г. Шевченка, 5

Тел. для довідок: (0562) 47-27-61, (0562) 47-27-33

Інформаційний ресурс: www.museum.dp.ua

Сторінки музею у соц. мережах:
facebook.com/budynok1/     twitter.com/D_Yavornytsky

lviv

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*