Краєзнавча лекція-екскурс «Постаті національного відродження у Січеславі»

Краєзнавча лекція-екскурс «Постаті національного відродження у Січеславі»

З ЦИКЛУ «ЯВОРНИЦЬКІАНА МИКОЛИ ЧАБАНА»

27 січня 2017 р. о 16-й годині у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького відбудеться краєзнавча лекція-екскурс «Постаті національного відродження у Січеславі», яка розпочне у місті цикл ювілейних заходів, приурочених до Року Української Революції 1917-21 рр.

Меморіальний будинок-музей академіка Д.І. Яворницького та відомий краєзнавець, письменник, Заслужений журналіст України, яворницькознавець МИКОЛА ЧАБАН ініціювали проведення циклу краєзнавчих екскурсів», які стануть в нагоді тим, хто прагне дізнатися більше про наше місто та легендарного «Козацького Батька», відомого історика, археолога, етнографа, фольклориста, лексикографа, викладача, колекціонера, письменника й поета, члена низки наукових, культурних, громадських та благодійних організацій краю та країни академіка Дмитра Івановича Яворницького.

На третій лекції циклу «Яворницькіана Миколи Чабана» відбудеться екскурс у події Української національної революції у місті з акцентом на імена видатних наукових, культурних, громадських, політичних діячів краю та рушійні сили, які стояли біля витоків української державності. Їх нащадки стануть почесними гостям заходу в оселі Д.І. Яворницького.

У продовженні теми, викладач кафедри філософії, соціології та історії ДДАЕУ Пахоменков Юрій Геннадійович розповість про власні багаторічні дослідження постаті відомого українського письменника, перекладача, активного громадського та політичного діяча Івана Труби. Зокрема, історик зосередить увагу на зв’язках І.М. Труби з Д.І. Яворницьким, А.Ф. Кащенком та ін. культурними й громадськими діячами, виокремить його роль у розгортанні національних процесів на Січеславщині.

Адреса музею: пл. ім. Т.Г. Шевченка, 5

Тел. для довідок: (0562) 47-27-61, (0562) 47-27-33

Інформаційний ресурс: www.museum.dp.ua

Сторінки музею у соц. мережах:
facebook.com/budynok1/     twitter.com/D_Yavornytsky

123

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*