Лекція «Єгипетськими стежками Дмитра Яворницького»

17 лютого 2017 р. о 16-й годині у Меморіальному будинку-музеї академіка
Д.І. Яворницького відбудеться краєзнавча лекція-есей відомої письменниці
Лесі СТЕПОВИЧКИ «ЄГИПЕТСЬКИМИ СТЕЖКАМИ ДМИТРА ЯВОРНИЦЬКОГО».

Продовжуючи традицію краєзнавчих лекцій, що проводяться у Меморіальному будинку-музеї академіка Д.І. Яворницького з теми “Яворницькіана”, запрошуємо Вас відвідати лекцію-есей відомої письменниці та поетеси, заслуженого діяча культури, співробітниці Центру культури української мови Лесі Степовички, яка є багаторічною шанувальницею спадщини Д. Яворницького та близьким другом музею. До дослідження єгипетської теми Д. Яворницького письменниця звернулася під впливом власної подорожі до Єгипту.
Формат “лекція-есей” обраний не випадково. Результатами власних історичних розвідок маловідомих сторінок життя Д.І. Яворницького, пов’язаних з його поїздкою до Єгипту, а також особистими враженнями у цій екзотичній країні поділиться з гостями письменниця-мандрівниця, дослідження якої відбуваються на межі історії та літератури, поєднують науковий підхід та емоційні враження, реалістичне та художнє сприйняття.
Перша частина лекції висвітлює тему: «Єгипет Дмитра Яворницького»: передісторію поїздки, мету та результати мандрування вченого на основі як історичних, так і літературних джерел. Також лекція торкається тем «Українці в Єгипті 100 років тому» та «Зустрічі Д. І. Яворницького з Лесею Українкою». Друга частина лекції присвячена темі «Сучасний Єгипет очима письменниці-мандрівниці». Лекція супроводжується розлогою фото- презентацією старовинних і сучасних краєвидів Єгипту. Плануються виступи краєзнавця Миколи ЧАБАНА (Дніпро), скульптора Ярослава МОТИКИ (Львів). Музичний супровід заходу: артист Будинку органної і камерної музики, альтист Лео КЕЛЕР (скрипка), співробітник музею Дмитро ЧЕКУРДА, голос, гітара. Ведуча вечора: завідувач музею Яна ТИМОШЕНКО.

Лекція розрахована на широку аудиторію науковців, краєзнавців та всіх, хто захоплюється історією свого міста і краю.
Вхід до музею за квитком: 10 грн для дорослих, 5 грн для дітей та студентів.

Адреса музею: пл. ім. Т.Г. Шевченка, 5
Тел. для довідок: (0562) 47-27-61, (0562) 47-27-33
Сторінки музею у соц. мережах:
facebook.com/budynok1/ twitter.com/D_Yavornytsky

egypt

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*